Presunúť na hlavný obsah

Zútulnite si balkón, či terasu pomocou týchto 4 drobností: Takto vytvoríte očarujúcu atmosféru

Bývanie

Jar nám už klope na dvere, preto je čas zamyslieť sa nad tým, čím vdýchnuť opäť život balkónu alebo terase. Stačí vám pár drobností, ktoré dokážu vytvoriť očarujúcu atmosféru.

Koberce a vankúše dodajú pocit útulnosti

Pocit uvoľnenosti s nádychom dovolenkovej atmosféry dodáte balkónu, či terase práve kobercom a vankúšikmi. Čo sa týka kobercov, v tomto smere je veľký retro comeback, čiže ak máte niekde odložené ešte staré kúsky po babičke je čas ich vytiahnuť. 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Bytová dizajnérka Simona Šándorová: Prezradí vám kľúč k nadčasovému interiéru i jesenné trendy

Vankúšiky by mali dotvoriť celkový vizuál priestoru a dodávajú miestu útulnosť. Čo sa týka farieb je dobré zvoliť vždy prírodné odtiene, pričom menší počet vankúšov môže byť vo výraznejšej farbe. Čiže pokiaľ použijete 6, zvoľte pomer 6:2. Áno aj toto zohráva úlohu.

Osvetlenie vytvorí očarujúcu atmosféru

Hoci sa to nezdá, svetlo robí vrámci priestoru viac ako predpokladáte. Je naozaj veľmi dôležité a mali by sme naň pamätať pri plánovaní zariadenia. Dokonca aj na malej ploche dokážete navodiť neopakovateľnú atmosféru.

Stavte na priznané industriálne žiarovky, menšie lampičky, ktoré sa budú v priestore opakovať, či na svetelnú reťaz. Toto všetko sú síce na prvý pohľad drobnosti, no dokážu veľa. 

Rastliny vytvoria prímorskú atmosféru

Čím viac zelene, tým lepšie. Pokojne sa v tomto odviažte. Rastlinky, kvety, či stromy v črepníkoch vyčaria doslova prímorskú atmosféru. Už aj u nás sa dobre darí citrusom, či olivovníkom. Samozrejme počas chladnejších mesiacov ich treba zazimovať, no inak celkovo priestor rozžiaria a pridajú mu na výnimočnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Kúpeľne v glamour štýle vás očaria: Takto si ich dokážete vyčarovať aj doma

- Najčítanejšie -