Presunúť na hlavný obsah

Osvojte si švédsky minimalistický dizajn v obývačke: Industriálne doplnky - kov, či drevo urobia naozaj veľa

Bývanie

Ak aj vy patríte medzi milovníkov švédskeho minimalizmu, teraz si prídete na svoje. Inšpirujte sa ako vniesť závan severu do svojej obývačky.

Minimalistická estetika

Severský dizajn je minimalistický, ale zároveň veľmi svieži a trendy. Aj z malého priestoru dokáže vytvoriť veľmi efektívny, pričom netreba robiť ani veľké kompromisy, čo sa týka pohodlia. Držte sa pri zariaďovaní jedného parvidla: menej je viac. 

Navyše podľa nás v uponáhľanom modernom svete, nebolo nikdy dôležitejšie mať pokojné útočisko, do ktorého sa môžete vrátiť. Preto niet divu, že ľudia sa čoraz viac obracajú na princípy minimalizmu, ktoré dokážu vytvoriť ideálne podmienky na vypnutie a relax. Samotný minimalizmus má korene v princípe zbaviť váš domov neporiadku. Ide o využitie sily čistého priestoru, ktorý je obmedzený len na hŕstku kľúčových kúskov a zmysluplných predmetov. 

Inšpirujte sa tiež: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

Ideálne ak do obývačky implementujete prírodné prvky ako drevo, kov, ktorý mu dodájú jedinečný industriálny ráz. Stačia napríklad kovové nožičky na stole, ktorý je sklenený. Drevená stolička, ktorá bude solitérom, či atypické zrkadlo pre zväčšenie priestoru urobia skutočne veľa. 

Čo sa týka farby je často štandardom biela, ale dobrou voľbou sú aj kamenné tóny, béžová a krémová, zabezpečí, že miestnosť bude pôsobiť uvoľnene a príjemne, prípadne drevený obklad dodá absolútne teplo,  čo je dôležité, pokiaľ ide o obývacie izby. 

Mohlo by vás zaujímať: TOP trend roka v bývaní 2022: Škandinávsky štýl vám nedovolí v byte skladovať nepotrebné veci

Zariadenie sa zvyčajne obmedzuje na niekoľko základných kúskov. Namiesto výrazných farebných doplnkov, často preberá vedenie nábytok a slúži aj ako funkčné sochy. Pekne vyznejú čierne doplnky spolu so sivými, krémovými a hnedými, ktoré dodajú priestoru hĺbku.

- Najčítanejšie -