Presunúť na hlavný obsah

Kritika mužov zo strany matky, strach z manžela, či plánovaný útek: Tajomstvá, ktoré chcela monarchia o princeznej Diane skrýť

Zahraničné celebrity

Tak ako bola ľuďmi milovaná, v monarchii spôsobovala množstvo rozporov. Bola svojská, kontroverzná a nebála sa vyjadriť svoj názor. Azda aj preto sa stala tŕňom v oku kráľovskej rodiny.

Život princeznej Diany fascinuje ľudí dodnes. Žena, ktorá menila dejiny britskej monarchie, mala okolo seba neskutočnú auru a ľudia milovali jej prirodzenosť a charizmu. Nikdy sa na nič nehrala, vždy bola sama sebou a aj keď jej vystupovanie nebolo vždy v súlade s pravidlami protokolu, jej to neprekážalo. No to však spôsobovalo jej rozpory nielen s maželom, ale aj so samotnou kráľovnou.

V paláci v podstate nemala žiadnu spriaznenú dušu a dôverníka. Možno práve preto sa jej najbližším človekom, stal komorník Paul Burrell. Ten o ikonickej princeznej vedel naozaj takmer všetko. Aj veci, ktoré sa monarchia roky snažila skrývať. 

S mamou si k sebe nikdy nenašli cestu

S mamou Frances Shand Kydd nemala Diana nikdy dobrý vzťah. Opustila ju ešte v detstve a cestu k sebe si neskôr hľadali roky. V tom čase bola Diana už slávnou a dokonca po rozvode s Charlesom. Jej mama nikdy neschvaľovala vzťahy, ktoré mala s mužmi moslimského vyznania. Za to dcéru odsudzovala, čo bolo predmetom mnohých ich hádok a nepochopenia. 

Neprehliadnite: Julia Roberts - ikona, ktorá nestarne: Po 50-tke konečne začala žiť naplno, pomohla jej k tomu zmena vo vnímaní tela

Strach z Charlesa

Ešte v roku 1993 sa na verejnosť dostal list, ktorý vraj napísala sama princezná. Stálo v ňom, že má strach z toho, že sa jej manžel chce zbaviť. Dôvodom malo byť to, že chcel zoficiálniť svoj vtedajší vzťah s opatrovateľkou Tiggy Legge Bourke, ktorá sa starala o Harryho a Williama.

Sama hneď po narodení Harryho prezradila, že sa bojí Charlesa. Podľa jej vlastných slov naplnila svoju misiu tým, že mu porodila následníka trónu a dokonca aj jeho náhradníka. A preto mala pochybnosti, o tom, čo s ňou Charles plánuje.

Plánovaný útek do Ameriky

Po rozvode s Charlesom plánovala útek do Malibu. Chcela vziať aj synov a usadiť sa v Amerike. Túžila po malom dome na pláži a anonymite. Mala dosť všetkého, čo sa okolo nej dialo a toto videla ako ideálne riešenie.

Prečítajte si: 5 kľúčových kúskov zo šatníka Jennifer Aniston: Vďaka tomuto je z nej ikona viac ako 20 rokov

Jej plán však monarchia odhalila a nikdy ho tak nezrealizovala. Ktovie, keby sa jej to podarilo, možno by stále bola medzi nami. 

- Najčítanejšie -