Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, ktoré ste o Care Delevingne (ne) tušili: Bodyshaming či šikana neobišli v začiatkoch ani ju, toto odkazuje všetkým ženám

Zahraničné celebrity

Prešla si naozaj náročným obdobím, no dnes opäť jej hviezda žiari. Vie, aké je to padnúť na dno a znova sa postaviť. Čo ste však zrejme o tejto hollywoodskej kráske nevedeli?

Hollywoodska kráska, ktorá sa preslávila nielen úspechom v mnohých snímkach, na prehliadkovom móle aj otvoreným prezentovaním vlastnej intimity, Cara Delevingne sa dostáva z búrlivého obdobia vo svojom živote. Nedávno sa vrátila z terapeutického pobytu v rehabilitačnom zariadení, kam chodia celebritné hviezdy, kvôli závislosti na drogách, alkohole, ale riešia sa tam aj emocionálne a duševné problémy.

"Jediné, čo som vedela bolo, že keby som pokračovala v ceste, na ktorej som bola, skončila by som buď mŕtva, alebo by som urobila niečo naozaj, naozaj hlúpe,"  priznala šokujúcu skutočnosť.

Okrem známej krásky tu bola aj Eva Mendes, Mary-Kate Olsen, Demi Moore, Kirsten Dunst, či Richie Sambora. Cara priznala, že konečne je na správnej ceste. Ako symbol nového začiatku si plánuje dať odstrániť všetky svoje tetovania, chce byť totiž čistá zvonka aj zvnútra.

Všetkým ženám odkazuje, aby nikdy nestratili samú seba, lebo to je to najhoršie, čo sa vám v živote môže stať. Na tom naozaj záleží.

Čo ste však o známej kráske (ne) tušili?

Neprehliadnite: Julia Roberts - ikona, ktorá nestarne: Po 50-tke konečne začala žiť naplno, pomohla jej k tomu zmena vo vnímaní tela

Jej mama pomáhala s výberom outfitov princeznej Diane a babička bola dvornou dámou princeznej Margaret

Ako sama Cara hovorí, vyrastala vo vyššej triede a tomu bol podriaďovaní jej život odmalička. Jej otec Charles Delevingne, je majetkový magnát, jej starý otec Sir Jocelyn Stevens bol kedysi majiteľom a vydavateľom časopisu Queen (teraz známeho ako Harper’s Bazaar) a zosnulá babička Janie Sheffieldová bola dvornou dámou sestry kráľovnej Alžbety II., princeznej Margaret. Carina mama, Pandora Delevingne, pracovala ako osobná asistentka v Selfridges a pomáhala obliekať princeznú z Walesu. 

Keď mala šestnásť, rodičia ju prihlásili do aristo-umeleckej, internátnej školy v Hampshire, kam chodila aj Lily Allen. Bola spolubývajúca s Georgiou May Jagger a tiež BFF so Suki Waterhouse.

"Úplne hippie-dippy. Ak by ste tam mali kabelku Chanel, boli by ste šikanovaní. Ja som ju mala a aj som bola. Tu som sa asi prvýkrát stretla aj s bodyshamingom." 

Ako dieťa trpela dyspraxiou

Dyspraxia predstavuje problém s koordináciou myšlienok a pohybov. U nej sa vlastne prejavovala od detstva, no až v škole sa rozvinula naplno.

"Písanie bolo vždy ťažké, skúšky nočnou morou."

Jej vzorom bola Miley Cyrus ako Hannah Montana

Keď mala 12 rokov bola bubeníčkou v skupine s názvom Clementines a približne v tom istom čase požiadala svojich rodičov o hereckého agenta. 

"V tomto čase som chcela byť hviezdou Disney Channel! Túžila som byť som byť Hannah Montana. "

Neskôr ju inšpirovala aj J. Lo, no to, čomu sa chcela vyhnúť bolo, že nikdy netúžila byť ako jej mama. Vraj má na to osobné dôvody.

Za svoj obrovský úspech v modelingu vďačí sile sociálnych médií

Na jeseň roku 2014 si Cara zabezpečila svoje miesto v histórii Instagramu, keď sa zúčastnila na prehliadke Gilesa Deacona na London Fashion Week a stala sa vôbec prvou, ktorá urobila video selfie móle, čím zdokumentovala tento moment pre milióny svojich sledovateľov. Vtedy sa veľkom rozbehla jej kariéra.

"V 90. rokoch by som nebola supermodelka a veľmi dobre si to uvedomujem. V tomto som mala šťastie."

VIDEO: Pozrite sa ako sa známa kráska rokmi menila

@mariaemiliaorg Cara throughout years ➿ | Cara a través de los años #caradelevingne #cara #model #runway #runwaywalk #modeling #modelos #runwaymodels #runwaymodel #runwaymakeup #fashion #moda #fashiontiktok #desfiledemoda #fashion #mariaemilia #arequipa #aqp #peru ♬ original sound - chillytunees

Má veľký bubenícky talent

Okrem modelingu, spevu a herectva je Cara aj mimoriadne talentovaná beatboxerka a bubeníčka. Práve bubny sú jej srdcovkou a predstavovali pre ňu vždy dokonalý relax na ventiláciu myšlienok. Doteraz ich vníma ako formu vlastnej terapie. 

Prečítajte si: 5 kľúčových kúskov zo šatníka Jennifer Aniston: Vďaka tomuto je z nej ikona viac ako 20 rokov