Presunúť na hlavný obsah

Dcéra multimilionára nesedí so založenými rukami: Študentka Phoebe Gates pracuje na tom, aby bola ako jej vzor

Zahraničné celebrity

Zanietenosť, ambicióznosť, odhodlanosť, vytrvalosť. To všetko sú vlastnosti, ktoré vystihujú Phoebe - najmladšiu dcéru multimilionára Billa Gatesa a jeho exmanželky Melindy. Dievčina stelesňuje aktívnu bojovníčku za ženské zdravie a práva, čo je doména jej mamy, ktorú Phoebe vníma ako svoj najväčší vzor.

Z 27 rokov trvajúceho manželstva Billa a Melindy Gatesovcov vzišli tri deti. Phoebe sa narodila ako posledná. Najmladšia dcéra Gatesovcov má aktuálne 20 rokov a študuje na Standfordskej univerzite, kde sa sústreďuje na ženské zdravie. Súčasne aktívne bojuje za práva žien.  

V danej oblasti sa aktívne angažuje aj jej mama. Melinda Gates spravuje vlastný nadačný fond s názvom Pivotal Ventures, ktorý sa zaoberá podporou ženských práv. "Keď ste Melindina  dcéra, je jednoduché byť zanietená pre reprodukčné zdravie. Moja mama je môj hrdina. Je skvelá reformátorka, ktorá cestuje po svete a obhajuje rodovú rovnosť," uviedla Phoebe pre Vogue. 

Phoebe si vie predstaviť, že bude pokračovať v šľapajách svojej úspešnej a obdivovanej mamy. "Keď som vlani nastúpila na univerzitu, chcela som sa stať advokátkou, ako moja mama. Snažila som sa čo najviac naučiť o tvorbe politiky, hľadaní najlepších údajov, zhromažďovaní najlepších nápadov a tiež o vzdelávaní adekvátnych ľudí," dodala ambiciózna študentka.

Phoebe Gates záleží na ženách, ktoré sa napriek otehotneniu netúžia stať matkami. Preto sa stala zanietenou bojovníčkou proti zákazu potratov v Spojených štátoch a zastáva heslo: "Moje telo, moja voľba".

Prečítajte si: Keď sláva ničí život: Ako dievčatká zarábali milióny, v 15-tich boli na vrchole kariéry, dnes je všetko inak

"Každý človek si zaslúži prístup k starostlivosti o sexuálne a reprodukčné zdravie. Práve teraz je Najvyšší súd pripravený ukončiť ústavné právo na umelé prerušenie tehotenstva. Pridajte sa ku mne a miliónom ďalších žien v našom boji za toto základné ľudské právo," vyzvala Gates cez svoj Instagram.

Prečítajte si: Coco je verná kópia svojej mamy: Dcéra Moniky z Priateľov dovŕšila dospelosť, ich spoločná fotka berie dych

Najmladšia dcéra Gatesovcov vzhliada nielen k mame, ale i k otcovi. Phoebe obdivuje Gatesov intelekt a prácu. "Oci, ďakujem, že sa od teba môžem učiť každý deň a vzhliadať k tvojmu intelektu a práci. A čo je najdôležitejšie, ďakujem, že si môj otec," napísala k vlaňajšiemu Dňu otcov Phoebe.