Presunúť na hlavný obsah

Zoznámte sa s novým lámačom ženských sŕdc - tureckým Jasonom Momoom. Kto je Can Yaman?

Zahraničné celebrity

Je krásny, šarmantný a neuveriteľne charizmatický. Je mužom, ktorý si svojím výzorom superhrdinu s prenikavým pohľadom podmanil ženské publikum. Je ako niekdajší Jason Momoa.

Predstaviteľ  Aquamana - Jason Momoa - bol roky titulovaný ako sexsymbol, ženské publikum z neho strácalo dych. To všetko sa však zmenilo po tom, ako v jeho živote prišlo ku krachu dlhoročného manželstva. Momoa počas rozvodu nabral kilá navyše, ktoré ho zmenili takmer na nepoznanie.

Šialenstvo, aké kedysi americký herec vyvolával v predstaviteľkách nežného pohlavia, dnes vidíme u jeho tureckého kolegu. Herec Can Yaman je ako verná kópia Jasona Momoa, ktorý sa preslávil telom hodným superhrdinu. Statné, vypracované telo, dlhé husté vlasy a symetrická tvár s výraznými črtami z neho robili prototyp dokonalého hollywoodskeho fešáka. 

Can Yaman je taký istý typ. 33-ročný herec známy z telenoviel spôsobuje ošiaľ všade, kde sa objaví, navyše srší charizmou, ktorá je pre ženy ako magnet. Očarujúci idol s vypracovaným telom a podmanivým pohľadom je aktuálne titulovaný ako najpopulárnejší turecký herec súčasnosti, najväčšiu slávu mu priniesla hlavná úloha v telenovele Príchuť lásky. 

Herectvo však nie je jediná jeho silná stránka. Yaman je vyštudovaný právnik, právnickú fakultu úspešne ukončil pred desiatimi rokmi a následne sa uchytil v advokátskej kancelárii korporátnej spoločnosti. Hoci sa mu v oblasti obchodného práva darilo, nebolo to preňho tým pravým. "Cítil som, že sa mi otvára svet, zatiaľ čo ja sedím v kancelárii v obleku, ktorý ma fakt vytáčal. Keď mi dali ročnú dovolenku, odišiel som a už som sa nevrátil. Moji kolegovia ma videli až v televízii," spomína na začiatky svojej hereckej kariéry Yaman.

Prečítajte siZ detskej hviezdičky megahviezdou: Kariéru seriálovej Wednesday nechtiac odštartovala jej mama, ktorá bola na začiatku proti

Turecký sexsymbol je navyše dobrý i v jazykoch - okrem toho rodného sa dorozumie aj anglickým, talianskym, španielskym a nemeckým jazykom. A práve vďaka taliančine sa mu podarilo zahviezdiť v seriáli Farby Palerma (Viola come il mare), ktorý ho dostal na červený koberec v Benátkach.

Predstava ideálnej ženy?

Život Cana Yamana sa preplietol s dvoma ženami. Dilettu Leottu spoznal na natáčaní seriálu v romantickom Taliansku. Šarmantná blondínka herca očarila natoľko, že ju požiadal o ruku, no odpovede sa nedočkal hneď, čo neskôr vyústilo v rozchod

Iskrenie spred kamery prešlo do súkromia aj druhý raz. Yaman sa pri natáčaní seriálu S hlavou v oblakoch zamiloval do pôvabnej brunetky Demet Özdemir, avšak ich láske odzvonilo po skončení seriálu, kedy sa ich cesty rozišli - podľa slov oboch hercov v dobrom.  

Prečítajte siPodľa vlastných slov sa vymyká štandardom Hollywoodu: Julia Garner si cielene vyberá úlohy, kde nie je za dokonalú

Turecký krásavec je aktuálne single, na tú pravú čaká. Aká je jeho predstava o ideálnej partnerke? "Nikdy som nemal jeden typ ženy," povedal podľa webu Prima LOVE Yaman. 

"To, ako si vo všeobecnosti predstavujeme ideálnu ženu, ešte nemusí znamenať, že sa mi bude páčiť. Čiže hovoriť o ideálnom obraze mojej nastávajúcej je pre mňa ťažké. Rád experimentujem, nemám návod na to, ako by pre mňa mala ideálna žena vyzerať. Čo sa týka intelektuálnej roviny, mala by byť vtipná, dáma, nemala by byť príliš maskulínna a nemala by byť neustále vystresovaná. Dôležitý je pre mňa zmysel pre humor, nájsť niekoho, s kým sa budem stále smiať. Samozrejme je pre mňa dôležité, aby bola úprimná a čestná," doplnil herec.