Presunúť na hlavný obsah

Je otvorený vzťah cesta ku šťastiu? S manželom sme každý mali bokovku a obaja sme to oficiálne priznávali

Partnerské vzťahy

Dokázali by ste žiť vo vzťahu, v ktorom by mal oficiálne váš muž milenku a vy milenca? Ema si to vyskúšala a posiela ženám jasné posolstvo.

Dohodli sa na tom, aby mohli svoje sexuálne túžby uspokojovať aj mimo vlastnej spálne

Ema a Milan sa brali tesne po tridsiatke. Predtým spolu randili desať rokov, takže sa to od nich akosi prirodzene očakávalo. Neustále boli od okolia konfrontovaní tým, že už je veru čas, aby si povedali "ÁNO". V tomto smere išlo u nich skôr o pragmatický krok, hoci sa ľúbili. Svadbu však vnímali len ako párty pre rodinu a blízkych. Nemalo pre nich nejaký hlbší význam. A takto nastavení boli obaja. 

"Už keď sme sa brali, boli sme skvelými kamošmi a náš vzťah bol posunutý do trošku inej roviny. Mám pocit, že vlastne celý čas sme boli viac kamošmi ako milencami. No nám to tak vyhovovalo. Obom."

Mohlo by vás zaujímať: Kuriózna kompatibilita medzi týmito dvomi znameniami: Môžu byť excelentným párom a toto sú dôvody!

Asi tri roky po svadbe sa Ema a Milan začali veľmi otvorene rozprávať o tom, že keďže ich intímny život nie je úplne ideálny, no stále sa ľúbia, možno by bolo fajn, keby si sexuálne túžby mohli uspokojovať aj mimo vlastnej spálne. Obidvaja to brali racionálne a tak sa k tomu aj stavali. Dohodli sa na tom, že každý z nich môže mať bokovku. Oficiálnou cestou, bez toho aby sa tajne s niekým stretávali. Vybudovali si tak vlastne vzťahy súbežne s ich vlastným. 

"Viem, že sa to niekomu môže zdať zvláštne. No nám to takto vyhovuje. Naše manželstvo sa stalo ešte pevnejším ako kedykoľvek predtým. Našli sme si k sebe opäť cestu, viac si rozumieme a zlepšilo sa to medzi nami aj v sexuálnej rovine. Prešli sme si viacerými vzťahmi, no teraz má každý z nás stabilného sexuálneho partnera. Poznáme ich mená, no to je všetko. Azda to tajomno, v nás vzbudzuje túžbu po tom druhom a dáva nám to presne to, čo sme do vzťahu potrebovali dostať. Vášeň medzi nami."

Neprehliadnite: Bájne sirény v znameniach zverokruhu: Ktoré 3 konkrétne si dokážu svojho partnera privábiť bez námahy?

Ema a Milan pochopili, že toto je pre nich cesta. Obaja sú spokojní a šťastní, no rozhodne to nie je manuál pre každého. Je to len jasným dôkazom toho, že každé manželstvo je iné. Jediné, ktoré môžeme riešiť a na ktorom môžeme pracovať je to naše. 

"Základom vo vzťahu je budovanie spoločného šťastia. A je len na vás akou cestou to dosiahnete."

Dokázali by ste fungovať v takomto vzťahu?

spolu hlasovalo 639 ľudí

Áno
154
Nie
485