Presunúť na hlavný obsah

4 najčastejšie chyby, ktoré robíme vo vzťahu: Opakujeme ich po 20-tke, 30-tke, 40-tke a preto prichádzame o muža

Partnerské vzťahy

Niektoré chyby vo vzťahoch robíme pravidelne v určitých cykloch. Mnohé nás však dokážu pripraviť o muža, ktorého milujeme, lebo si vôbec neuvedomujeme, že je niečo zle. Pozrite sa, čomu sa rozhodne treba vyvarovať. Teda pokiaľ túžite po happyende.

1. Nenastavovanie hraníc

Toto je niečo, nad čím sa asi najmenej zamýšľame, pritom to pri fungujúcom vzťahu má tvoriť zdravý základ. Ono samotné nestanovenie hraníc je asi najväčší a najčastejší problém, od ktorého sa potom vo vzťahu toho veľmi veľa odvíja. Ak sa navzájom nenaučíme, ako chceme, aby sa k nám iní správali, nebudú to vedieť.

Mohlo by vás zaujímať: Vyfantazírovala som si muža a držala sa svojej predstavy: V reálnom živote to vôbec nebola pre mňa dobrá voľba

Hranice sú nevyhnutné na udržanie pokoja, rešpektu a mali by sme si ich s partnerom naozaj jasne definovať. Predídeme tak zbytočnému urážaniu, hádkam a stresovým situáciám. 

2. Bránenie si vo vzájomnej nezávislosti

Ľudia majú tendenciu vo vzťahoch strácať sami seba, čo nie je zdravé. Udržiavanie nezávislosti a zároveň podporovanie vzájomnej blízkosti je najlepší spôsob, ako si vytvoriť zdravý vzťah a fungovať v ňom bez zbytočných problémov.

Raz za čas robte vlastné veci. Majte vlastných priateľov, pokračujte vo svojich záľubách a pracujte na svojich osobných cieľoch. Strávte čas osamote. Musíte mať aj život mimo vášho zväzku.

3. Dávanie nereálnych sľubov

Keď si dávate nereálne sľuby, znamená to, že tieto sľuby nakoniec porušíte. Porušenie sľubov je skvelý spôsob, ako narušiť dôveru, ktorú ste tak tvrdo budovali. Je lepšie skrátka nedávať sľuby, ktoré nemôžete dodržať.  

Čítajte tiež: Bola sexy a všetci s ňou chceli súložiť: Ak má muž v posteli tento typ ženy, začne ju onedlho podvádzať

Namiesto toho, aby ste povedali "Nikdy ti neublížim", povedzte: "Urobím všetko pre to, aby som ti nikdy neublížil." Namiesto toho, aby ste povedali "Ja to zvládnem" zakaždým, keď sa vyskytne problém, povedzte "My to spolu zvládneme."

4. Eliminácia prejavov náklonnosti

Ľudia potrebujú dotyk, aby prežili a vzťah bez dostatočných prejavov náklonnosti a bežných dotykov je odsúdený na neúspech. Obzvlášť to platí pri dlhodobom zväzku.

Vytvorte si v tomto rutiny ako bozkávanie pri príchode a odchode domov, držanie sa za ruku, ak ste spolu vonku, nezabúdajte na letmé nečakané bozky. To sú všetko na prvý pohľad možno drobnosti, no sú mimoriadne dôležité a vytvárajú naozaj kľúčové väzby medzi dvomi ľuďmi.

Dopúšťate sa týchto chýb aj Vy?

spolu hlasovalo 120 ľudí

ÁNO
86
NIE
34