Presunúť na hlavný obsah

Túžba po jari: Vytvorte si z balkóna, či terasy oázu pokoja s magickou atmosférou

Bývanie

Práve teraz je ideálny čas dať po zime dokopy balkón, či terasu. S našimi trikmi si hravo vytvoríte z tohto priestoru oázu pokoja s čarovnou atmosférou. Odhaľte ako na to.

Je úplne prirodzené, že nás to s príchodom teplejších dní ťahá viac von. Práve teraz je ideálny čas venovať svoju pozornosť terasám a balkónom. Veď hádam každý si rád dopraje rannú kávičku pod holým nebom. My máme pre vás pár tipov ako z tohto miesta vytvoriť krásnu oázu pokoja.

Zeleň, zeleň, zeleň

Čím viac tým lepšie. Rastliny skrátka do tohto priestoru patria. A to vo veľkom. Zelenú divočinu vytvoríte pomocou bambusov, nádherne vyzerá olivovník, či citrusy. Takto dodáte celkovo terase nádych exotiky a budete sa cítiť ako pri mori.

Inšpirujte sa: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Tiež je dobré použiť rôzne bylinky, napríklad taký rozmarín pôsobí aj ako odpudzovač hmyzu, takže máte aj pozitívny vedľajší benefit. 

Vankúšiky, deky a koberce

Všetky tieto veci priestor maximálne zútulnia. Nebojte sa ani farieb, krásne bude vyzerať pastel, ale aj odtiene modrej, zelenej, či žltej. Vhodné je tiež všetky doplnky ladiť v jednom tóne. Celkovo to má tendencie priestor zjednotiť.

Svietniky, sviečky a svetielka

Toto síce vyzerá ako nepatrný detail, no práve svietniky, sviečky, rôzne malé žiarovky a svetielka vytvoria z balkóna a terasy intímny, romantický priestor. Vôbec sa nemusíte báť použiť ani lampáše, či girlandy.

Neprehliadnite: Kúpeľňové trendy: Vytvorte si domáce SPA, v ktorom vaše telo rozkvitne do novej krásy

Krásne vyznejú malé čajové sviečky v sklenných pohárikoch. Toto všetko najmä večer bude pôsobiť priam magicky.