Presunúť na hlavný obsah

Osvojte si fitness rutinu podľa typu vašej postavy: Áno, takto dosiahnete vysnívané telo bez zbytočných prešľapov

Chudnutie a diéty

Chudnutie občas vyzerá ako malá veda. Najmä pokiaľ nevieme ako s telo skutočne efektívne pracovať. Skúste fitness rutinu, ktorá je ideálna pre váš typ postavy.

Jablko: Vyformujte si bruško

Ak väčšinu svojich kíl navyše, nosíte v oblasti okolo pása a máte tendenciu mať užšie boky a väčšie prsia, ste jablko. Niektorí vedci sa domnievajú, že jablká majú zvýšené riziko srdcových chorôb, cukrovky.

Neprehliadnite: Tieto živiny sú podľa nového výskumu skutočne dôležité pre udržanie zdravého črevného mikrobiómu: O ktoré ide?

Čo môžete urobiť: Ideálne je začať s kardio rutinou, ktorá vám pomôže spáliť tuk po celom tele a vytvarovať brušné svaly, aby vyzerali pevnejšie. Výskumy zistili, že jogging je najúčinnejším cvičením na spevnenie brucha. Ďalej pridajte ab-tonizačné pohyby, ako sú dosky a brušáky.

Hruška: Zamerané na stehná

Ak ste hruška, nosíte tuk okolo bokov, stehien a zadku a je pravdepodobnejšie, že budete mať subtílnejšiu hornú časť tela (vrátane pŕs) a objemnejšiu spodnú. Pokiaľ chcete presunúť dôraz zo svojich bokov, existujú cviky, ktoré vám pomôžu pôsobiť súmernejšie. 

Čo môžete urobiť: Bicyklovanie je vynikajúce cvičenie, ktoré vám pomôže spevniť spodnú časť tela. Keď pri ňom zostanete naozaj pravidelne, nielenže zredukujete tuk v danej oblasti, ale naozaj budete vyzerať už po mesiaci štíhlejšie. Na vrchnú časť tela skúste tlaky na ramená s jednoručkami a príťahy jednoručiek podhmatom v predklone.

Presýpacie hodiny: Sústreďte sa na boky a prsia

Miery vášho poprsia a bokov sú približne rovnaké, zatiaľ čo váš pás je úzky. 

Čo môžete urobiť: Ak chcete vylepšiť typ postavy presýpacích hodín, postupujte podľa rutiny, ktorá precvičuje hornú aj dolnú časť tela. Váš tréningový program s hmotnosťou hornej časti tela na definovanie svalov by mohol zahŕňať poklesy, sťahovanie latiek, tricepsové extenzie a tlaky na lavičke.

Dobré aeróbne cvičenia pre hornú časť tela sú plávanie, veslovanie a beh na lyžiach. Vrámci spodnej časti sa zamerajte na drepy, tlaky na nohy, dvíhanie lýtok. Ideálne cviky pre spodok sú bicyklovanie, chôdza a beh.

Obdĺžnik: Definujte pás

Ide o chlapčenský typ postavy, tieto ženy sú štíhle a obvod poprsia, pásu a bokov je veľmi podobný.

Neprehliadnite: Tieto živiny sú podľa nového výskumu skutočne dôležité pre udržanie zdravého črevného mikrobiómu: O ktoré ide? 

Čo môžete urobiť: Ak ste štíhla, vaším cieľom môže byť vytvarovať si pás, aby ste svojmu telu dodali nejaké krivky. Formujte brušné svaly pomocou sed-ľahov, bočných dosiek, drepov a vertikálnych dotykov prstov (ľahnite si na chrbát a zdvihnite nohy priamo do vzduchu, potom sa načiahnite na prsty na nohách).