Presunúť na hlavný obsah

Známe Slovenky podľahli trendu, ktorý vás dostane do formy: Dara Rolins či Veronika Cifrová naň nedajú dopustiť

Slovenské celebrity

Skvele tvaruje postavu, naťahuje svaly, odbúrava stres a dostáva telo do rovnováhy. Jóga je pre naše telo extrémne prospešná a tieto známe Slovenky to dobre vedia.

Jóga sa v dnešnej uponáhľanej spoločnosti stáva čoraz populárnejšou. Pre mnohých ľudí poskytuje útočisko od ich chaotického a rušného života. To platí bez ohľadu na to, či cvičíte na podložke v spálni, v ášrame v Indii alebo na Times Square v New Yorku. Jedno je isté - poskytuje pre telo množstvo duševných a fyzických benefitov. A tieto známe Slovenky si to uvedomujú.

Dara Rolins 

Speváčka Dara Rolins patrí rozhodne medzi najinšpiratívnejšie ženy nášho showbizisu. Všetko, čo v živote dosiahla má vďaka vlastnej húževnatosti, profesionalite a talentu.

Mohlo by vás zaujímať: Judit Pecháček a jej dychberúca podoba na múzu značky Dior: S Marion Cotillard ich okrem herectva spája nefalšovaný šarm

Neustále na sebe pracuje nielen v kariérnej sfére, ale nezabúda sa starať aj o svoje telo a myseľ. Jóge je verná roky a nedá na jej benefity dopustiť. 

 

Linda Nývltová 

Pôvabná topmodelka Linda Nývltová jóge podľahla v maximálnej možnej miere. Venuje sa jej aj profesionálne a stala sa z nej lektorka. Cvičí takmer každý deň a vníma to ako dokonalý spôsob ako dať svojmu telu skutočne všetko.

"To najdôležitejšie, čo ma joga naučila, je naozaj počúvať svoje telo a rešpektovať to, ako sa cítim, aká dnes som. Telo je veľmi inteligentné a povie nám presne, čo potrebuje – koľko pohybu, oddychu, aké jedlo. Po čase som začala vidieť, aký mám vzťah sama so sebou. Moju vnútornú konverzáciu. Aké mám očakávania, s čím som nespokojná. Učím sa mať so sebou väčšiu trpezlivosť a vytrvalo sa vracať, skúšať zas a zas, napriek prvotným neúspechom. Je to zaujímavá cesta. Cieľom jogy už pre mňa nie je dať si nohu za hlavu alebo perfektná stojka, ale skôr kompenzovať efekty nášho lifestylu – uľaviť od stresu, zlepšiť mobilitu, lubrikovať kĺby. A mať pri tom „fun“."

 

 

Veronika Cifrová Ostrihoňová 

Krásna moderátorka, dvojnásobná mama Veronika Cifrová Ostrihoňová má roky skutočne blízko k zdravému životnému štýlu a nedá naň dopustiť. Jóga je bežnou súčasťou jej dní a aj popri deťoch sa snaží nájsť si čas pre seba. 

Neprehliadnite: Klára Issová je na scéne od 90. rokov: Stelesňuje herečku zrejúcu do krásy, gráciu a prirodzený sexappeal

Vie, že o telo sa treba starať a venovať mu pozornosť. Toto vštepuje aj svojej dcérke odmalička a zo Sáry je už teraz jej skvelá parťáčka. 

 

 11 najväčších benefitov jógy

 1. Zlepšuje flexibilitu
 2. Buduje silu
 3. Zlepšuje rovnováhu
 4. Podporuje zdravie kĺbov
 5. Zmierňuje a pomáha predchádzať bolestiam chrbta
 6. Učí človeka lepšie dýchať
 7. Podporuje duševnú pohodu
 8. Znižuje stres
 9. Zvyšuje sebavedomie
 10. Posilňuje zdravie srdca
 11. Zlepšuje spánok

Keď sa tieto výhody spoja, prispievajú k zvýšeným pocitom pohody, čo ľahko vysvetľuje, prečo ju toľko ľudí považuje za doslova návykovú.