Presunúť na hlavný obsah

Klára Issová je na scéne od 90. rokov: Stelesňuje herečku zrejúcu do krásy, gráciu a prirodzený sexappeal

Slovenské celebrity

Je očarujúca, krásna, nesmierne pôvabná a príťažlivá. Klára Issová celé desaťročia stelesňuje jedinečný herecký talent a v neposlednom rade autenticitu, vďaka ktorej patrí medzi najobľúbenejšie herečky česko-slovenskej scény vôbec.

Meno Kláry Issovej sa spája s desiatkami filmov, možno vypichnúť novšie snímky ako Všetko alebo nič či Známi neznámi. Ako herečka pred kamerami stojí od 90-tych rokov, na filmovú scénu sa uberala prakticky od detstva. 

Klára ako malé dievčatko navštevovala dramatický krúžok, ktorý ju nesmierne bavil. Keďže nešlo len o akési vyplnenie voľného času, Issová sa v dospelosti dala na štúdium konzervatória. Od roku 1995 už účinkovala na filmovej a televíznej scéne. 
 
O jej nepopierateľnom hereckom talente svedčí skoré ocenenie, ktoré prišlo po dvoch rokoch od rozbehu kariéry. Bol rok 1997, keď získala Českého leva za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie Veroniky vo filme Nejasná správa o konci sveta. Tento triumf, samozrejme, sprevádzali ďalšie úspechy. 

Ak by sme mali Kláru Issovú opísať inými prívlastkami než úspešná a talentovaná, jednoznačne by sme volili nasledový výber slov: Nekonvenčná, pôvabná, prirodzene krásna a príťažlivá. 

Prečítajte si: Z dcéry Romany Škamlovej vyrástla éterická víla: Sára by o pár rokov mohla zabojovať o korunku rovnako ako jej mama

Herečka vyzerá z dekády na dekádu úžasne, zdá sa, že napriek plynúcim rokom sa vôbec nemení, z pohľadu ľudí dokonca zreje do ešte väčšej krásy. "Napísal by som, že ste stále krásna, ale vy ste stále krásnejšia," odkázal Kláre jeden z jej fanúšikov na sociálnej sieti. Pod Issovej fotkami na Instagrame sa komplimenty objavujú pravidelne, mnohí okrem herečkinej krásy obdivujú jej nenútenú eleganciu a gráciu. 

Klára Issová sa narodila v Prahe, koluje v nej sýrska krv, keďže jej otec bol rodák zo Sýrie. Ako sme už spomenuli, lásku k herectvu prechováva od detstva. Svoj filmový debut zažila v 15-tich rokoch, konkrétne šlo o snímku Indiánske leto (1995). Kritici i diváci ju okamžite ocenili ako jedinečný talent, čo Klára skutočne je. Počnúc dneškom má na konte cez 50 filmov nehovoriac o seriáloch a viacerých významných ocenení. 

Neprehliadnite: Jedna z našich najznámejších tréneriek žien: Často prijíma kompliment, že vyzerá ako slovenská Nicole Scherzinger

- Najčítanejšie -