Presunúť na hlavný obsah

Nepo babies: Slávne modelky a herečky, u ktorých sa polemizuje, že za ich úspechom nie je talent, ale vplyv slávnych rodičov

Zahraničné celebrity

Slávne deti slávnych rodičov, aj tak by sa dalo definovať označenie "nepo babies". Ktoré svetoznáme krásky sú s ním spájané?

Nepo babies sú v Hollywoode, tiež medzi modelkami a speváčkami. Pomenovanie vychádza z anglického slova "nepotism", čo chápeme ako "rodinkárstvo". Označuje teda deti slávnych rodičov, ktoré sa stali populárnymi a vo veľkej miere sa polemizuje o tom, či za ich úspechom stojí vlastný talent a schopnosť presadiť sa, alebo im k tomu dopomohli spomínaní vplyvní rodičia. Ktoré hviezdy to sú okrem sestier Hadidových, Kaie Gerber, Kristen Stewart či Zoë Kravitz? 

Hailey Bieber

Modelka a dcéra herca Stephena Baldwina - Hailey Bieber - patrí medzi najvýraznejšie tváre súčasného modelingu, hoci začala neskôr, než jej kolegyne. V čase, keď podpísala kontrakt so svojou agentúrou IMG Models, mala 20 rokov. 

Následne začala prijímať jednu veľkú ponuku za druhou, okrem práce pre prestížne módne značky sa objavila na viacerých renomovaných magazínov ako Vogue, Elle, Harper's Bazaar či Vanity Fair. Rok od podpisu zmluvy už žiarila na prehliadkovom móle Victoria's Secret.

Hailey dokázala, že má v sebe obrovský potenciál, napokon v roku 2022 uviedla na trh svoju vlastnú kozmetickú značku Rhode. 

Kendall Jenner

Kris Jenner je matkou niekoľkých celebritných dcér z klanu Kardashian. Jednou z nich je Kendall Jenner, ktorá patrí medzi najlepšie platené modelky. Jej meno sa spájalo s účinkovaním reality show Keeping Up with the Kardashians, no Kendall nechcela, aby to tak ostalo. Videla sa ako úspešná modelka, ktorému sa rozhodla venovať naplno.

Dnes je tvárou niekoľkých reklamných kampaní, predvádza pre tie najprestížnejšie značky a taktiež sa pýši vlastnou kozmetickou líniou.  

Lily Collins

Dcéra Phila Collinsa, Lily, žne v poslednom období veľké úspechy. Veľkú pozornosť jej priniesla hlavná rola v seriáli Emily in Paris, v ktorom stvárnila Američanku pracujúcu v mekke módy. 

Za ohromujúcou kariérou Lily Collins, do ktorej spadá i modeling, však netreba hľadať jej slávneho otca, pretože herečka na sebe pracovala prakticky od detstva. Už ako malá chodila na divadelný krúžok, tiež sa zaujímala sa o žurnalistiku. A s textom napokon aj pracovala, po dokončení univerzity získala pozornosť ako redaktorka pre tínedžerské časopisy Teen Vogue a Seventeen. 

To, čo ale Collins učarilo najviac, bolo herectvo. Debutovala v celovečernom filme The Blind Side, avšak nebola to rola, ktorá jej vydláždila cestu k úspechom v Hollywoode. Tento úspech jej priniesla úloha Snehulienky vo filme Mirror Mirror.

Prečítajte si: Dcéra hollywoodskej star nechcela byť herečkou: Po baletnej akadémii pohľad zmenila, z nádejnej baletky obsadzovaná herečka

Taylor Swift

Speváčku a skladateľku Taylor Swift takisto netreba zvlášť predstavovať, v hudobnej branži je absolútnou megahviezdou. Za všetkými svojimi úspechmi stojí ona sama, no s najväčšou pravdepodobnosťou by jej kariérna cesta neprebiehala tak hladko, ak by nemala podporu rodičov.

Speváčkina matka - Andrea Gardner Swift - pôsobila ako obchodná konateľka investičného fondu a otec, Scott Kingsley Swift, je finančný poradca s pozadím v hudobnom priemysle. Keď jeho dcéra začínala s kariérou sólovej speváčky, ako jedna z prvých umelcov podpísala zmluvu s novozaloženým hudobným vydavateľstvom Big Machine Records. Kingsley Swift v ňom kúpil trojpercentný podiel, čím zaistil zakladateľa vydavateľstva Scotta Borchetta, aby mala Taylor ľahší kariérny štart. 

Neprehliadnite: Sestry dvojičky Olsenové: Svoju kariéru nezvládali vždy s ľahkosťou, táto jedna vlastnosť im chýbala