Presunúť na hlavný obsah

Dcéra hollywoodskej star nechcela byť herečkou: Po baletnej akadémii pohľad zmenila, z nádejnej baletky obsadzovaná herečka

Zahraničné celebrity

"Nikdy nič nejde podľa plánu." Týmito slovami dcéra hollywoodskej herečky Andie MacDowell - Margaret Qualley - zhodnotila spätne svoju kariéru. Na profesionálnej úrovni sa chcela venovať baletu, potom modelingu, no napokon (síce nechcela) stojí pred kamerami ako herečka.

Nie je to tak dávno, čo si Margaret Qualley samu seba nevedela predstaviť ako herečku, respektíve sa tak nevidela. Hoci sa narodila matke herečke a otcovi modelovi, o svojej budúcnosti mala inú predstavu. Lákal ju balet. A lákal ju do takej miery, až sa z neho stal sen. Margaret mu šla naproti.

Preto ako 14-ročná opustila domov a nastúpila na umeleckú školu v Severnej Karolíne, z ktorej jej kroky smerovali na baletnú školu New Yorku (American Ballet Theatre). O dva roky neskôr však v Margaretinom prišiel zlom. Za baletom dala definitívnu bodku. V tom čase mala sladkých šestnásť. "So všetkým som skoncovala. Bol to môj veľký sen a ja som všetko zahodila," zverila sa v roku 2017 britskému Vogue s tým, že na balet sa dala zo zlých dôvodov. Jednoducho už k tomuto umeniu necítila lásku, ale nenávisť. 

Od baletu k modelingu...

Po tom, ako Margaret Qualley odložila baletné špičky, povedala "áno" modelingu. S svojou vysokou, štíhlou líniou a zaujímavými, jemnými črtami tváre sa ako 16-ročná dostala na New York Fashion Week, na ktorom predvádzala pre Alberta Ferretti. Neskôr kráčala po prehliadkovom móle na Paris Fashion Week pre Valentino a Chanel, pričom svoju zaujímavú tvár prepožičala aj svetoznámym módnym titulom. 

"V modelingu som na seba bola skutočne tvrdá, keď som chodila na strednú školu. Snažila som sa byť perfektná vo všetkom," priznala spätne pre Yahoo Life Qualley. Margaret má modelingové spolupráce dodnes, avšak ako sama priznala, kráčanie po móle a pózovanie pred objektívmi fotoaparátov na dennej báze nebolo pre ňu. 

Prečítajte si: Dcéry z prehliadkových mól: Leni Klum, Kaia Gerber, sestry Hadidové a ďalšie modelky, ktoré kopírujú kariéry svojich mám

... A napokon k herectvu

Qualley sa snáď prvý raz v živote cítila byť na tom správnom mieste, keď spolu s ostatnými stála na hodine herectva. Vzal ju na ňu jej vtedajší priateľ Nat Wolff (herec), ktorý zrejme vytušil, že potrebuje zmenu

"Vtedy som si nedovolila pripúšťať veľa pocitov, bola som neuveriteľne disciplinovaná, kontrolovaná osoba, ktorá veľa nerozprávala, ktorá veľa prikyvovala a ktorá nikdy neporušovala pravidlá… A keď som prišla na hodinu herectva, bola som skutočne nahnevaná, smutná… Odrazu som v sebe mala všetky tie potláčané pocity," povedala pre Yahoo Life Qualley.

Margaret tak po pokusoch robiť niečo iné, než jej hollywoodska mama a okúsiť kariérnu cestu svojho otca prišla na to, že herectvo je skutočne tým pravým miestom pre ňu. Dáva je priestor preniknúť do hĺbky svojich pocitov a neustále sa tak posúvať dopredu. Na svojom kariérnom zozname má už desiatky projektov, no tým najnovším a súčasne najvýraznejším je rola v minisérii Služka (Maid). Margaret stvárnila hlavnú hrdinku - služku a matku samoživiteľku Alex - ktorá zápasí nielen s chudobou, ale i byrokraciou. Seriálovú mamu jej hrala tá skutočná - Andie MacDowell

"Ako som vyrastala, nikdy som nerozmýšľala o herectve ako o profesii, pretože herečkou bola moja mama a častokrát nechcete byť ako vaši rodičia." - Margaret Qualley pre British Vogue.

Neprehlaidnite: Kedysi nemal na jedlo, dnes je najžiarivejšou hviezdou Hollywoodu: Kto je Pedro Pascal a prečo si zmenil meno? 

- Najčítanejšie -