Presunúť na hlavný obsah

Kedysi nemal na jedlo, dnes je najžiarivejšou hviezdou Hollywoodu: Kto je Pedro Pascal a prečo si zmenil meno?

Zahraničné celebrity

Hovorí sa o ňom ako o novom idole žien a súčasne ako o najžiadanejšom mužovi Hollywoodu. Hviezda Pedra Pascala stále stúpa a až sa nechce veriť, že začala vychádzať okolo hercovej štyridsiatky.

José Pedro Balmaceda Pascal. Tak znie celé meno herca Pedra Pascala, rodáka z Čile. Keďže sa nenarodil v ľahkej dobe, ani jeho detstvo nebolo najružovejšie. Keď mal rok, rodičia s ním ušli do Dánska, z rodnej krajiny ich vyhnala diktatúra Augusta Pinocheta, ktorej sa Pascalovi rodičia opozičníci odmietli podvoliť. Zo severských končín ich kroky smerovali do Kalifornie a neskôr do Texasu, v ktorom Pedro vyrastal. 

Herectvo do Pascalovho života vstúpilo v dvanástich rokoch. Hneď mu bolo jasné, že sa mu chce venovať naplno. A aby doňho vedel vkladať maximum úsilia, sekol s plávaním, s disciplínou, v ktorej ako tínedžer súťažil. Neskôr lekcie herectva nahradilo jeho vysokoškolské štúdium. Pascal vyštudoval herectvo na Orange County School of the Arts a na Newyorskej univerzite Tisch School of the Arts.  

Ťažké obdobie a pomalé začiatky

Pedro sa vždy túžil presadiť ako herec a tento sen sa mu začal plniť, keď mal ľahko cez dvadsať. Vtedy sa objavil vo viacerých menších projektoch, no tieto role mu neprišli do cesty bezprostredne po absolvovaní univerzity, ani počas štúdia ako takého. Mal dokonca obdobie, kedy nemal čo do úst. "Myslím si, že už o tom hovoril aj verejne... Ale bolo obdobie, keď som mu dávala peniaze, ktoré som zarobila, aby sa mohol najesť," priznala v rozhovore pre magazín Esquire herečka Sarah Paulson, ktorá Pedra dôverne pozná -  ich priateľstvo trvá cez dve dekády. 

Pascal sa pred rozbehom hereckej kariéry uchytil ako čašník, no keďže mu toto povolanie vôbec nepasovalo, dostal výpoveď, po ktorej prišla ďalšia a ďalšia. Okrem hrania rolí mu nič nešlo a preto nikdy neupustil od svojho sna živiť sa herectvom. Veď ako sa hovorí, nádej umiera posledná… 

Prečítajte si aj: Cez noc slávnou: Millie Bobby Brown sa vďaka populárnemu seriálu stala hviedzdou, predtým herectvo takmer zavesila na klinec

Ponuka, na ktorú čakal, prišla až v roku 2013, kedy mal 38 rokov. A prišla v podobe obsadenia do role Oberyna Martella v Game of Thrones. Následne sa začal chopiť výrazných mužských úloh. V roku 2015 stvárnil agenta Javiera Peña v seriáli Narcos, o dva roky neskôr zažiaril v úlohe agenta Whiskeyho ve filme Kingsman: The Golden Circle a potom v pozícii záporáka vo filme Wonder Woman.

Zmena mena po smrti matky

Pedro Pascal v minulosti používal priezvisko Balmaceda, pod ktorým sa začala písať aj jeho kariéra. Ako 24-ročný ale prišiel o mamu a jej smrť ho prirodzene zasiahla. Aby si najdôležitejšiu ženu svojho života uctil a vzdal jej hold, prijal jej priezvisko za slobodna - Pascal. "Nebyť jej, nikdy by som nedosiahol úspech, ktorému sa dnes môžem tešiť."

Neprehliadnite: Sestry Obamové vyrastali v Bielom dome, dnes si razia vlastnú cestu: Staršia Malia po dokončení Harvardu mieri do Hollywoodu

- Najčítanejšie -