Presunúť na hlavný obsah

Sestry Obamové vyrastali v Bielom dome, dnes si razia vlastnú cestu: Staršia Malia po dokončení Harvardu mieri do Hollywoodu

Zahraničné celebrity

Malia a Sasha Obamové prakticky vyrastali v Bielom dome, strávili v ňom zvyšok svojho detstva i dospievanie. Dnes sú dospelé a plnia si svoje sny a ciele. Kým mladšia Sasha ešte študuje, staršia Malia po absolvovaní Harvardu dobýja svet Hollywoodu.

Michelle a Barack Obamovci sú rodičmi dvoch dcér - Malie a Sashy. V čase, keď bol Obama zvolený za prezidenta Spojených štátov a spolu s rodinou prišiel do Bieleho domu, mali dievčatá 10 a 8 rokov.

Biely dom pre sestry Obamové predstavoval domov celých osem rokov, keďže ich otcovi prislúchali dve funkčné obdobia v prezidentskom úrade. Počas rokov 2009 až 2017 tak boli Malia a Sasha pravidelne na očiach verejnosti, celý svet mohol sledovať ich detské a tínedžerské roky. Dnes sú z nich mladé ženy, ktoré si razia vlastnú cestu.  

"Som na druhej strane rodičovstva. Prechádzam z hlavnej úlohy mamy na úlohu poradcu." Michelle o materstve. 

Dvadsaťštyriročná Malia úspešne absolvovala Harvard a počas neho viacero stáží v televíznom a filmovom priemysle, čím sa jej pootvorili dvere do tohto magického sveta. Stážovala vo filmovej spoločnosti The Weinstein Company, pričom pôsobila aj ako asistentka produkcie na sci-fi seriáli Extant z dielne Stevena Spielberga s Halle Berry v hlavnej úlohe a tiež ako asistentka filmárky a herečky Leny Dunham. 

Malia sa nikdy netajila tým, že sa túži stať producentkou. Po vzore inšpiratívnych a ambicióznych rodičov si za týmto snom ide. Po univerzite si vyskúšala prácu scenáristky a zaznamenala prvý veľký úspech vo svojej kariére. Hollywoodsky herec a scenárista Donald Glover ju vzal do výrobného tímu minisérie Swarm, ktorú zastrešuje platforma Amazon Prime Video. "Je veľmi talentovaná, sústredená a tvrdo pracuje," zhodnotil Glover Maliinu prácu pre magazín Vanity Fair. Malia Obama v rámci spomenutej minisérie napísala celú jednu epizódu. 

Neprehliadnite: Coco je verná kópia svojej mamy: Dcéra Moniky z Priateľov dovŕšila dospelosť, ich spoločná fotka berie dych

Po tomto debute si Malia na konto pripísala ďalší úspech, v rámci jej doterajšej kariéry ide o najvýznamnejší krok. S pomocou Donalda Glovera sa chystá vytvoriť svoj prvý krátky film

"Prvá vec, ktorú sme urobili, bolo, že sme sa porozprávali o tom, že má len jeden pokus," uviedol Glover a súčasne pretlmočil slová, ktoré adresoval Malii: "Si Obamova dcéra, takže ak ten film urobíš zle, bude ťa prenasledovať." Malia je tak pod nemalým tlakom, no verí vo svoje schopnosti. Vie, že týmto projektom má na dosah vysnívanú hollywoodsku kariéru.

Sasha študuje psychológiu

Najmladšia dcéra Obamovcov - Sasha - má 21 a naplno sa venuje štúdiu psychológie na Kalifornskej univerzite, na ktorú prestúpila z univerzity v Michigane. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by chcela pokračovať v šľapajách rodičov. Svoje súkromie si prísne stráži a po odchode z Bieleho domu sa skôr drží v ústraní, mimo mediálnej pozornosti. 

Neprehliadnite: Po nevere randila Emily Ratajkowski mesiace, kým sa dala dokopy s Harrym Stylesom: Vzťah so spevákom stavia na iných, pevnejších základoch

- Najčítanejšie -