Presunúť na hlavný obsah

Boj s anorexiou, bulímia a sebavedomie na bode nula: Čím všetkým si prešla ikonická Lily Collins?

Zahraničné celebrity

Hoci aktuálne pôsobí maximálne vyrovnane, sebavedome a šťastne, nebolo to vždy tak. Čím všetkým si mladá herečka, z ktorej sa v naozaj krátkom čase stala ikona prešla?

Uzdravenie je pre každého iný proces a chce to iné množstvo času

Doslova prelomovým sa pre ňu stal seriál Emily in Paris, ktorý ju dostal v showbiznisovom svete na absolútne výslnie. Stala sa novodobou Carrie Bradshaw. Jej stylingy si získali okamžite pozornosť, stali sa mimoriadne inšpiratívymi a žiadanými. Ľudia si zamilovali jej bezprostrednosť, zmysel pre humor a odvahu.

Prečítajte si: Mean girl Lindsay Lohan obrátila svoj život o 180 stupňov: Kedysi škandalózna herečka, dnes vzorná manželka a budúca mama

No v reálnom živote si prešla naozaj veľmi náročným obdobím. Hoci v poslednej dekáde zažíva krásne a úspešné obdobie, nebolo to vždy tak. Vie čo je to mať sebavedomie na bode nula, absolútne pochybnosti o sebe, prešla si bulímiou a anorexia ju takmer pripravila o možnosť mať deti. 

Jej problémy boli ako vždy pri anorexii emocionálne. Spôsobilo ich odlúčenie jej otca od tretej manželky Orianne Cevey. Začala hladovať, jedla tabletky na chudnutie, preháňadlá a obsedantne cvičila, čo trvalo až do jej dvadsiatich rokov.

"Môj život sa vymkol kontrole. Nezvládla som bolesť a zmätok okolo rozvodu môjho otca. Keď máte poruchu príjmu potravy, ste veľmi zameraní na seba. Je to celé o tom, ako sa cítite, či necítite a vôbec sa nezaoberáte tým ako to ovplyvňuje ostatných. Najväčší mýtus o anorexii je myšlienka, že môžete len jesť a tým sa to napraví. Nie je to také jednoduché. Nemôžete. Uzdravenie je pre každého iný proces a chce to iné množstvo času, stále mám pocit, že sa v určitých fázach zotavujem. Môžete existovať so svojou minulosťou, no základ jej dostať sa cez fázu, kedy vás to dokáže ovládať."

Hrať obeť anorexie je náročná úloha pre každú herečku, nehovoriac o tom, ak v minulosti trpela poruchou príjmu potravy. Lily Collins to riskla, keď sa pustila do filmu To The Bone, ktorý predstavuje cestu mladej ženy bojujúcej s anorexiou, keď vstúpi do skupinového rehabilitačného domova.

Prečítajte si: Kráska s modrou krvou si vzala muža "drsniaka": Príbeh lásky kráľovninej vnučky a Mika Tindalla odštartoval v pube

Samotná Lilly pri tejto úlohe výrazne schudla a dokonca dostávala pravidelne komplimenty za takýto vzhľad, čo je celkom nebezpečná situácia pre niekoho, kto v minulosti bojoval s poruchou príjmu potravy. Avšak práve takéto reakcie ju podnietili, aby zvládla, dokonca jej táto snímka pomohla vyrovnať sa s vlastným vzťahom k jedlu.

"Keď prechádzate poruchou príjmu potravy, zvyknete sa obklopovať mýtmi. Videla som to ako príležitosť lepšie porozumieť svojej poruche. Bola som nervózna, ale aj skutočne nadšená, že konečne vyrozprávam svoj príbeh prostredníctvom postavy. Bolo to veľmi oslobodzujúce, vďaka čomu sa mi aj dnes žije ľahšie."

- Najčítanejšie -