Presunúť na hlavný obsah

Priezvisko Hadid je v modelingu fenomén: Bella je dnes žiadanejšia než jej sestra Gigi, pre ktorej úspechy kedysi trpela

Zahraničné celebrity

Priezvisko Hadid má v modelingu silné postavenie. Z Gigi a Belly sa stali ikony tejto doby. Sestry zdedili silné gény po mame, ktorá v tejto branži dokázala veľa. Najprv bolo počuť len o Gigi, ktorá žiarou svojej hviezdy zatieňovala kariéru mladšej sestry. Bella tým trpela, cítila sa menejcenná. Vtedy ešte netušila, že o pár rokov sa karta obráti.

Medzi sestrami Hadidovými je rozdiel rok a pol. Gigi má 27, Bella 26. Napriek tomu, že vekový rozdiel medzi nimi je badateľný, Gigina modelingová kariéra sa začala písať oveľa skôr. Pred objektívom sa objavila už ako dvojročná, do reklamy si ju vybral samotný zakladateľ značky Guess.

"Na modelku som sa hrala už ako dieťa. V izbe som zatvorila dvere a predvádzala som sa tak, ako tie dievčatá, ktoré som videla v reklamách," priznala Gigi. Zlom v jej kariére prišiel s podpisom zmluvy s prestížnou modelingovou agentúrou IMG Models, v tom čase mala sedemnásť. Rozbehla sa jej skutočne obrovská kariéra, bola úspešná, obdivovaná a žiadaná.

Kým hviezdila na prehliadkových mólach a pózovala pre lukratívne magazíny, jej mladšia sestra Bella vnútorne trpela. Dnes sa netají tým, že na Gigi žiarlila napriek tomu, že ju vždy milovala, závidela jej anjelskú krásu i slávu.

Modelingové agentúry o Bellu totiž nejavili záujem, čo brunetke na sebavedomí rozhodne nepridávalo. Dnes sa netají tým, že v období dospievania žila s pocitom menejcennosti, vlastne sa cítila ako škaredé káčatko. 

V tieni úspešnej sestry zostala do roku 2012, kedy sa jej ako šestnásťročnej začal otvárať svet modelingu. Netrvalo dlho a podpísala zmluvu s tou istou agentúrou ako Gigi. Belline netypické črty tváre a ultaštíhla vysoká postava na seba okamžite pritiahli pozornosť a o pár rokov už predvádzala pre lukratívne značky ako Tom Ford, Victoria's Secret Pink, Marc Jacobs či Bottega Veneta. Slávu staršej sestry tak rýchlo dobehla a neskôr predbehla. Okrem úspechov zo sveta modelingu bola titulovaná ako najkrajšia žena súčasnosti. Svoju tvár prepožičiava tým najzvučnejším módnym magazínom a na svojej figúre predvádza modely tých najúspešnejších dizajnérov. 

Prečítajte siVictoria Beckham bola pred synovou svadbou tŕňom v oku nevesty, dnes sa zdá, že si k sebe opäť našli cestu

Dnes je meno Bella Hadid známejšie než Gigi s rovnomenným priezviskom. Z Belly je fenomén a jej jedinečnosť vyzdvihla i značka Coperni.

Tá si ju vybralala ako modelku na veľmi špeciálny projekt, ktorý možno považovať za umelecké dielo. Dizajnéri priamo na móle na Bellinu nahú pokožku naniesli sprejovú farbu, ktorá sa v priebehu okamihu transformovala na nositeľnú textíliu. Šou bola neuveriteľná! 

"Gigi bola pre mňa vždy zdrojom inšpirácie, dokonca som ako malá túžila byť ako moja sestra. Vždy mi pomáhala a stála pri mne aj v časoch, keď som o sebe pochybovala. Aj vďaka nej som dnes tým, kým som."

Prečítajte siHiking, kardio a box: Tajomstvo božských tiel známych topmodeliek, ktoré si viete osvojiť aj vy