Presunúť na hlavný obsah

Nová generácia slovenských herečiek: Alžbeta Ferencová, Petra Dubayová a ďalšie krásky, ktoré oplývajú talentom i charizmou

Slovenské celebrity

Sú mladé, charizmatické, úspešné a v neposlednom rade talentované. Tieto krásky predstavujú novú generáciu slovenských herečiek.

Slovenská televízna a divadelná scéna nemá núdzu o mladé talentované herečky, speváčky ani tanečníčky. Alžbeta Ferencová dokonca zvláda všetky tri roly. Aktuálne je najvýraznejšou multitalentovanou umelkyňou nášho šoubiznisu. Veľkým potenciálom opývajú aj ďalšie krásky, ktoré žnú úspechy na pľaci i javisku. Ktoré to sú?

Alžbeta Ferencová

Charizmatická Alžbeta Ferencová, pôsobiaca pod pseudonymom Zea, v sebe ukrýva tri druhy talentov - tanečný, spevácky a herecký. Prvé dva rozvíja od detstva, o Alžbete sa dokonca hovorí, že že tancovala skôr, než chodila

Pokiaľ ide o ten tretí - herecký - Zea ho dokonale pretavila do role Ivety. Seriál nesúci toto ženské meno bol megahitom a Ferencovú ako herečku zvýraznil v tom najlepšom svetle. Pred kamerou stála aj v minulosti, Iveta teda nebola jej premiéra. Zahrala si v seriáli Panelák a takisto účinkovala v televíznej šou Koleso šťastia, kde sa objavovala po boku speváka Lukáša Adamca. 

Ako seriálová Iveta však absolútne zažiarila a niet žiadnych pochýb o tom, že v blízkej budúcnosti sa bude tešiť ďalšiemu veľkému úspechu. Zea totiž dostala rolu v novom slovensko-českom krimi seriáli z chorvátskeho prostredia. Alžbeta Ferencová rozhodne patrí medzi vychádzajúce hviezdy nielen slovenskej hereckej, ale i hudobnej scény. Jej hlas je skutočne jedinečný rovnako ako ona sama.

Petra Dubayová

Medzi mladú krv slovenskej hereckej scény patrí aj Petra Dubayová. Aktuálne hviezdi v dobovom seriáli Dunaj, k vašim službám, v ktorom stvárňuje Evu, predavačku módy. Kedysi účinkovala vo filmoch Sviňa či Zakliata jaskyňa. 

Prostredie pred kamerami však nie je jediným Petriným pôsobiskom. Dubayová obsadzuje aj veľké javiská. Už počas štúdia na konzervatóriu účinkovala v muzikáloch, pričom ako jediná prešla výberom do Ďurovčíkom režírovaného muzikálu Šľahačková princezná, v ktorom stvárnila samotnú princeznú. 

Mladučká herečka ešte stále študuje a je veľkým úspechom, že sa jej podarilo presadiť pred dokončením školy. To svedčí o jej ambicióznosti a pracovitosti. Má veľký dramatický talent, s ktorým aktívne narába.

Lesana Krausková

V seriáli Dunaj, k vašim službám účinkuje aj Lesana Krausková, taktiež študentka umeleckej školy. Do tohto projektu úžasne zapadla, Lesana si ako seriálová Alenka okamžite získala sympatie divákov. Mladej herečke je blízka i činohra, v blízkej budúcnosti ju tak s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme na divadelnom javisku. 

Krausková okrem hereckého talentu oplýva pokorou a dobrosrdečnosťou, no a v neposlednom rade nefalšovaným šarmom. Po absolvovaní herectva na konzervatóriu sa pustila do štúdia muzikálového herectva, čo svedčí o jej túžbe vzdelávať sa a posúvať sa v tom, čo ju baví a napĺňa zároveň.

Diana Klamová

Sympatickú blondínku Dianu Klamovú doviedol k herectvu modeling, ktorému sa predtým intenzívne venovala. Jej meno možno poznať zo seriálov Pán profesor a Nemocnica. Pri pohľade na herecké výkony Diany sa až nechce veriť, že herectvo nikdy neštudovala. Patrí tak medzi prirodzené talenty, no ako sa hovorí, talent nie je všetko, najdôležitejšia je práca na ňom, čo Klamová len potvrdzuje. Perfektne reprezentuje mladú generáciu herečiek s veľkým potenciálom uspieť.  

Prečítajte si: Judit Pecháček a jej dychberúca podoba na múzu značky Dior: S Marion Cotillard ich okrem herectva spája nefalšovaný šarm

Dominika Richterová

Medzi známe mladé a talentované herečky patrí i Dominika Richterová. Aktuálne ju vídame v seriáli s názvom Einstein, predtým sa zviditeľnila v sitkome Susedia. Cudzie jej nie je ani javisko, napokon pôsobí aj ako muzikálová speváčka. Aktuálne účinkuje v muzikáli Vyznanie pod taktovkou Jána Ďurovčíka. 

Dominika je plná pozitívnej energie a okrem toho, že je veľmi charizmatická, má pozoruhodný zmysel pre humor a podobne ako jej herecké kolegyne, má chuť na sebe pracovať a posúvať sa dopredu. 

Neprehliadnite: Policajná akadémia jej nevyšla, tak skúsila herectvo: Dnes je známa vo viacerých krajinách, napriek tomu žije utiahnuto