Presunúť na hlavný obsah

Policajná akadémia jej nevyšla, tak skúsila herectvo: Dnes je známa vo viacerých krajinách, napriek tomu žije utiahnuto

Slovenské celebrity

Vica Kerekes je za hranicami Slovenska mimoriadne úspešná. Natočila desiatky filmov, pričom jeden z nich bol hollywoodsky. Ktovie, či by si cestu k filmu našla aj ako absolventka policajnej akadémie, na ktorú chcela nastúpiť ako gymnazistka.

Meno Éva Kerekes nie je pre nás až tak zvučné ako jeho pseudonym Vica Kerekes. Éva sa preň rozhodla z pádneho dôvodu - chcela sa odlíšiť od hereckej kolegyne, menovkyne. Urobila dobre, pretože dnes ju ako Vicu Kerekes netreba zvlášť predstavovať, keďže svojím hereckým nadaním presiahla hranice Slovenska i Česka.  

Krásna Kerekes s ikonickými ryšavými vlasmi, výraznými pehami a širokým úsmevom ako jedná slovenská herečka získala rolu v americko-nemecko-francúzskej koprodukcii a okrem toho natočila desiatky skvelých filmov, pričom sa angažuje aj na divadelnej scéne. 

Jej talent a cit pre herectvo sú nepopierateľné, napokon s filmom prakticky vyrastala, keďže Vicina mama pôsobila ako režisérka v ochotníckom divadle, v ktorom Éva účinkovala od svojich šiestich rokov. Herectvo jej tak bolo blízke skutočne odmala a aj preto sa neskôr rozhodla opustiť domov a pricestovať do Bratislavy za štúdiom Divadelnej fakulty VŠMU. 

Vysoká škola múzických umení ale vo Vicinom prípade nebola jasnou voľbou. Svoju budúcnosť si predstavovala v policajnej uniforme. Hoci do svojho sna po skončení gymnázia vložila maximum svojho úsilia, na policajnú akadémiu sa nedostala, pretože neprešla tretím kolom prijímačiek.

Prečítajte si: Súrodenci, ktorých pozná celé Slovensko i Česko: Radka a Adam Pavlovčinovci majú viac spoločných talentov, každý rozvinul iný

Ako sa ale hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Vica od vysokoškolského štúdia neupustila a o rok nato ju úspešne prijali na VŠMU. A na divadelnej fakulte zistila, ako veľmi ju láka svet filmu. Už počas štúdia hrala v snímke Konečná stanica (2004) a netrvalo dlho, kým za filmom odišla do Prahy. Aj pretom má na konte mnoho českých snímok. Vica je teda dôverne známa nielen pre nás, ale i našich susedov. Za hranicami Slovenska je mimoriadne úspešná

Mimo filmového plátna a javiska divadla sa Vica Kerekes žiare reflektorov a pozornosti ako takej vyhýba. Miluje hory a prírodu, ku ktorým má vzťah od detstva. Jej srdcovkou sú Vysoké Tatry, čo dávnejšie priznala v talkshow Petra Marcina s názvom Neskoro večer. A keď práve nie je pracovne vyťažená a nemá na sebe turistické topánky, číta alebo varí. Venuje sa skrátka veciam, ku ktorým má pozitívny vzťah. Napokon, aj Instagram využíva skôr na profesijné účely, herečka sa o svoj život mimo objektívov delí v minimálnej miere. 

Prečítajte si: Pred 13-timi rokmi svojím spevom rozplakala Karla Gotta: Dnes je hviezdnou interpretkou a mamou