Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor s celosvetovo uznávanou tattoo artistkou Ivanou Belákovou: Plní si ďalší sen!

Slovenské celebrity

Jedna z najúspešnejších tattoo artistiek za veľkou mlákou je Slovenka. Meno Ivany Belákovej sa spája s celebritami ako Chris Brown, Rita Ora či Lil Wayne. Napriek hviezdnej klientele a jedinečným úspechom sa nedá prehliadnuť jej skromnosť a pozitívna energia, ktorá z nej vyžaruje. Ivana toto leto pricestovala z LA na Slovensko spolu s priateľkou Veronicou, aby predstavili knihu o Veronicinom životnom príbehu. Pri tejto príležitosti sme inšpiratívnej umelkyni položili pár otázok.

Na prelome maja si priletela na Slovensko. Aký je to pocit byť po takom dlhom čase opäť doma?

Je to úžasný pocit! Slovensko milujem a vždy sa sem rada vraciam! Môj domov je tam, kde práve som.

Tvoj štýl tetovania je rozpoznateľný po celom svete. Ako si sa k nemu dopracovala? Respektíve kedy u teba nastal ten bod uvedomenia si, že si ho objavila?

Zrodil sa tak nejak postupne prirodzenou cestou. Môj štýl je kombinácia rôznych vecí a elementov spolu - grafický dizajn, cartoon, street art, graffiti art, realizmus, ilustrácie... toto všetko kombinujem spolu, ale všetko je to v perfektnej harmónii. Cestovanie okolo sveta, rôzne kultúry a žitie na mnohých kontinentoch určite ovplyvnilo moju tvorbu! Myslím si, že pre umelcov je veľmi dôležité mať široký obzor. Čo v prvom rade odštartovalo môj unikátny štýl bolo to, že som začala byť autentická sama k sebe a svojmu umeniu.

Myslím, že ten bod uvedomenia nastal, keď som začala vyhrávať v roku 2012 prvé miesta na najprestížnejších tetovacích súťažiach po svete (Paríž, New York, Los Angeles, Sydney, Taiwan, Shanghai, Praha atď.). Ďalší bod uvedomenia nastal, keď som sa stala prvou a jedinou ženou na svete - v roku 2018 - keď som bola vyhlásená - moje tetovanie za súčasné výtvarné umenie v Macro Múzeu v Ríme. Týmto som prepísala históriu umenia a vyšľapala 'chodníček' pre novú generáciu umelcov.

Prečítajte si: Úspech pre šikovnú Slovenku. Krásna Michaela zabodovala so svojou značkou na Times Square

V tatérskom remesle si absolútna špička, čo je veľmi inšpiratívne najmä pre ženy, keďže ide o priemysel ovládaný mužmi. Čo by si poradila ženám, ktoré chcú tiež preraziť v mužskom segmente?

Know your worth then add tax - Poznajte svoju hodnotu a potom pridajte daň.

Aké sú tvoje vyhliadky do budúcna? Máš stanovené nejaké ciele?

Moje vyhliadky sú vždy pozitívne, vzrušujúce a úspešné! Momentálne pracujem na nových úžasných projektoch ako NFT (digitálne umenie), takisto robím oblečenie a merch (WWW.ITALOSANGELES.COM) a začínam robiť semináre pre ľudí, kde ich učím silu myslenia, manifestáciu a pozitívneho životného štýlu. Začala som to robiť úplnou náhodou na mojom YouTube kanáli (IVANA TATTOO ART) a čím ďalej, tým to má väčší úspech! Tu na Slovensku to začínam robiť spolu s mojou polovičkou Veronicou osobne - pred publikom. Najbližšie sa chystáme do Paríža a Dubaja. No a jeden z mojich najväčších snov bolo a je mať vlastnú TV show, ktorá je momentálne už v procese natáčania, tak na to sa neskutočne teším!

Prečítajte si: Emme Čaputovej sa podarilo zatieniť aj tie najkrajšie Slovenky: Dcéra prezidentky sa však hrnie aj do iného povolania

Najkrajšie na živote je to, že keď máme jasnú predstavu v tom, čo chceme robiť a čo chceme mať - a je to úprimné - tak sa všetko spojí na to, aby nám to vyšlo! Let treba veriť a dopomôcť k tomu aj svojím úsilím.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe