Presunúť na hlavný obsah

Toto sú Slovenky, ktoré dobýjajú Hollywood. Ako sa tam vôbec dostali?

Slovenské celebrity

Sú krásne, talentované a aj keď pre nás nie veľmi známe, faktom je, že v zahraničí žnú jeden úspech za druhým

Katarina Van Derham 

Modelka, podnikateľka a príležitostná herečka pôsobí v Amerike už viac než 20 rokov. Zo začiatku tam prišla vďaka pracovným vízam, ktoré jej ponúkla firma na Slovensku. Aj keď má dnes úspešnú kariéru a dalo by sa povedať, že sa jej darí žiť typický americký sen, faktom je, že všetko nešlo len tak po masle. 

„Začínala som tam s roznášaním letákov a upratovaním domov. Bez pracovného povolenia ste nemali šancu robiť niečo iné, vlastne mali, ale v striptíz klube som robiť nechcela. Práve upratovanie domov bola pre mňa výborná skúsenosť. Dala mi príležitosť sa naučiť sa niečo o americkom spôsobe života a celkovo o Američanoch - a to z prvej ruky,'' zaspomínala si Katarína s tým, že postupne sa na život za mlákou aklimatizovala. Zlom nastal vtedy, keď si ju po štyroch rokoch v Kalifornii všimol fotograf počas toho, ako pracovala ako čašníčka. Vďaka jeho tímu sa jej koniec koncov aj podarilo preraziť. „Nafotila som s nimi testovacie fotky - a práve oni mi potom našli módnu agentúru. Úprimne musím priznať, že ma celá táto skúsenosť prekvapila. Vtedy som totiž mala už 26 rokov - a navyše meriam iba 164 centimetrov,'' opísala nám ďalej Katarina. 

Dnes má za sebou vyše 40 tituliek magazínov, vlastnú firmu a časopis a skutočne rozprávkový život. Osobne sa pozná s viacerými známymi tvárami a priznáva, že si splnila svoj dávny sen z tínedžerských čias. Pred sebou má však ešte riadny kus cesty, nakoľko sa chystá vydať knihu o svojom živote a zároveň rozmýšľa nad vlastnou kozmetickou značkou. 

Prečítajte si: Je jednou z najkrajších žien šoubiznisu, aj tak však čelila kritike. Paulina Porižková otvorene o posmeškoch, ktoré zažila

Ivana Beláková

Jedna z najúspešnejších tattoo artistiek v Spojených štátoch je paradoxne Slovenka. Ivana, ktorá pcohádza z okolia Myjavy, pôsobí v Kalifornii už dlhé roky. Ocitla sa tam práve vďaka svojej kariére, ktorú odštartovala ešte na Slovensku. Práve Amerika jej poskytla dostatočné podmienky na rozvoj vo svojom odvetví a dnes patrí medzi absolútnu špičku. Predtým sa rozhodla vyskúšať šťastie a podmienky aj v Austrálii či na Novom Zélande. Západné pobrežie Spojených štátov jej však učarovalo najviac - a vybudovala si tam kariéru, akú jej môže závidieť nejeden umelec.

Tetovaať k nej sa chodia aj hviezdy, akými je spevák Chris Brown, speváčka Rita Oa či raper Lil Wayne. Jej tvorba bola uverejnená aj v Múzeu moderného umenia, čo sa doposiaľ žiadnemu tattoo artistovi na svete nepodarilo. 

Neprehliadnite: Môj deň v čase pandémie: Pozrite sa, ako vyzerá aktuálne deň svetovej topmodelky Niki Lowrie

Lucia Oškerová

Známa herečka začala svojou kariéru ešte v roku 2002. Vtedy sa rozhodla presťahovať za rodinnými príslušníkmi do zahraničia, aby vyskúšala niečo nové. „Brat môjho otca žil v Kanade vo Vancouvri. Otec ho chodieval navštevovať a často mi ukazoval na fotkách to, ako tam jeho brat žije. Už vtedy som sa zamilovala do krásnej prírody a mesta,'' prezradila pre Feminity Lucia s tým, že už krátko po tom, ako sa do Kanady vybrala, získala miesto v agentúre Ford. Tá jej zabezpečila fotenia pre známe svetové značky, ale aj prehliadky, ktoré ju priviedli do sveta šoubiznisu. Aj vďaka tomu Lucia objavila svoju vášeň a začala sa obhliadať za kariérou herečky.

Po nekonečných kastingoch, ale aj skúsenostiach v reklamách či kampaniach, má dnes za sebou niekoľko hereckých úloh. Ako však sama priznáva, nie je to jednoduché a typický americký sen neprichádza len z dňa na deň. Je za tým kopa driny.

„Väčšina ambicizónych hercov a herečiek si prejde cez mnohé agentúry a manažérov, kým sa usadia. Proces sa väčšinou opakuje. Agentúra vás posiela na rôzne kastingy a skúškky - a už to je len na jednotlivcovi, ako dokáže zaujať a dostať prácu. O každom projekte a o každej roli rozhoduje veľa ľudí... od kastingových režisérov až po samotného režiséra a producentov.''

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe