Presunúť na hlavný obsah

Môj deň v čase pandémie: Pozrite sa, ako vyzerá aktuálne deň svetovej topmodelky Niki Lowrie

Slovenské celebrity

Známa a krásna Slovenka, Niki Lowrie sa stala miláčikom Talianov. Jedna z našich najúspešnejších topmodeliek, získala exkluzívny kontrakt pre značku Prada a to sa veru len tak niekomu nepodarí. Hoci Taliansko miluje, sama tvrdí, že je otvorená všetkým možnostiam.

V akej miere ovplyvnila pandémia svet modelingu?

Myslím si, že, pandémia ovplyvnila svet modelingu najmä v tom, že sa celý tzv. Fashion business musel prispôsobiť aktuálnej situácii, čo znamená aklimatizovať sa možnostiam, ktoré sú momentálne k dispozícií. Keď som ja začínala s modelingom chodila som na castingy so šoférom aby som ich všetky stihla, bolo ich niekedy 10 a viac denne. Teraz, keď aj stretnem baby čo chodia po castingoch vravia, že mávajú tak max 1,2 denne.

Všetko sa viac ubralo tým online smerom, čo sa týka castingov ale samozrejme aj samotných fotení či iných prác. Napríklad veľa známych značiek, vkladá viac úsilia do predaju online, čo znamená aj viac katalógov a fotení online pre modelky či modelov.

Aj tie najdôležitejšie momenty ako predvádzanie nových kolekcii na Fashion shows, sa premenili na online zážitky, v rôznych digitálnych verziách. 

Aké najväčšie zmeny, to spôsobilo vrámci kariéry tebe samej?

Čo sa mňa týka, musím povedať, že som mala celkom šťastie. Úplne bez práce doma som bola iba mesiac, a to keď zavreli celé Taliansko. Vôbec som sa nesťažovala, nakoľko som väčšinu času naozaj veľmi pracovne zaneprázdnená, mi to padlo vhod. Ako náhle skončil prvý, skutočne prísny lockdown, moja práca nabehla naspäť do bežného režimu.  

Ako vyzerá aktuálne tvoj deň?

Time management je niečo na čom pracujem celý život (úsmev). Väčšinou mám ten deň naozaj veľmi aktívny a musím povedať, že nepoznám nudu. Vždy sa snažím každú voľnú chvíľu zaplniť niečím produktívnym.

Som zvyknutá vstávať skoro a preto mám pocit, že toho aj celkom veľa stihnem. Keď pracujem, končím väčšinou neskoro, ale aj tak sa snažím nájsť si po práci čas na šport alebo dokonca raz do týždňa mám večerný kurz ruštiny, takže sa učím. 

V iných bežných dňoch mám rada spoločnosť priateľov pri dobrom obede. Niekedy zas naopak, mám rada ten čas pre seba a dokážem byť aj celý deň sama pri knižke, rôznych dokumentoch, dobrom filme, či nejakom hobby. Kedysi som veľa maľovala, to bol skutočný relax pre mňa, no paradoxne momentálne si na to čas neviem nájsť. 

Pandémia - nepandémia, topmodelka na sebe asi musí stále “makať”. Ako vyzerá tvoja beauty a fitness rutina?

Áno, je to pravda a ja som dokonca zástancom toho, že na fitness a beauty rutinu by si mala nájsť čas každá žena. Ja osobne športujem minimálne 3x do týždňa. Samozrejme, mávam obdobia kedy športujem viac niekedy menej, ale nakoľko je moje telo už zvyknuté žiť športovo, veľmi ľahko sa udržiavam vo forme. 

Mám rada jógu, beh a pilates. Čo sa týka beauty rutiny, momentálne sa musím spoliehať len na seba, keďže nám salóny stále zatvárajú a tak sa snažím aspoň raz za týždeň, urobiť si taký svoj beauty deň, kedy si dám masku na tvár, na vlasy urobím si peeling tela atď.

Samozrejme každodenná starostlivosť o pleť je pre mňa úplnou samozrejmosťou a vždy ráno aj večer mám svoj postup čistenia pleti, sérum a krémov.

Dávaš si pozor na stravu? Ako vyzerá tvoj jedálniček?

Je pravda, že ja prirodzene inklinujem skôr k tomu zdravšiemu jedlu a to už od malička. Môj deň začína vždy s pohárom vody, s vyšťaveným citrónom a vitamíny, momentálne vitamín D a C. Najobľúbenejšia časť dňa, pre mňa sú jednoznačne raňajky, je to základ pre mňa ako začať skvelý deň. 

Granola, chia seeds, goji a ovocie sú môj favorit, milujem sladké, takže sem tam si neodpustím aj capuccino s croissantom. A teda som aj veľkým milovníkom čajov, zelený čaj, mám každé ráno. Do môjho každodenného jedálnička, jednoznačne patrí čerstvá zelenina, šalát buď ako hlavné jedlo alebo aspoň ako príloha.

Keď sa však vrátim domov na Slovensko, si neodpustím dobré bryndzové halušky, či makové rezance. Jem malé porcie, viackrát do dňa a na večer sa snažím nejesť neskoro, čo znamená maximálne tri hodiny pred spaním.

Aké máš plány na najbližšie obdobie?

Plány na najbližšie obdobie sú asi, zachovať si zdravý rozum a úsmev na tvári, pri tomto všetkom čo sa naokolo deje. Sústredím sa veľa na prácu a svoju budúcnosť, či už v súkromnom, či v tom pracovnom živote. Pevne verím že momentálna situácia sa trochu ukľudní a budeme môcť opäť cestovať a normálne spoločensky žiť.

Je niečo pozitívne, čo ti táto doba priniesla? 

Pozitívne, čo táto doba priniesla, je pre mňa asi to, že som si uvedomila ako rýchlo ten čas ide a tú voľnosť, ktorú nám pandemia vzala, si každý z nás omnoho viac váži. Tá hodnota tej slobody a uvedomelosť, že sa netreba toľko sťažovať a treba si vážiť toho čo máme.  

- Najčítanejšie -