Presunúť na hlavný obsah

Je jednou z najkrajších žien šoubiznisu, aj tak však čelila kritike. Paulina Porižková otvorene o posmeškoch, ktoré zažila

Slovenské celebrity

Modelka Paulina Porižková je viac známa v zahraničí, než u nás. Modelka česko-slovenského pôvodu je však nepochybne osobnosťou, na ktorú môžeme byť právom hrdí.

Paulina Porižková sa môže pýši ťtitulom prvá topmodelka česko-slovenského pôvodu. Už od svojho detstva sa nechcene stretávala s publicitou. Jej rodičia totiž v čase, keď mala dnes už slávna topmodelka len tri roky, rozhodli kvôli nepriaznivej situácii v Československu emigrovať do Švédska. Keď sa však po svoju malú dcérku chceli vrátiť, nastal šok - úrady ju totiž odmietli vydať. Príbeh zaujal nielen švédsku tlač, ale aj médiá z iných krajín. Paulina tak onedlho získala nálepku smutného dievčatka, ktoré ostalo bez rodičov a nevie sa dočkať toho, kedy jej nespravodlivý systém opäť navráti detstvo. Tento boj trval roky a nakoniec sa Pauline podarilo odcestovať za svojimi rodičmi.

Život v inej krajine však nebol ukážkovým tak, ako si iný mysleli. Paulina bola totiž často terčom šikany. Dôvodom nebol len jej pôvod, ale na počudovanie aj vzhľad. Modelka to retrospektívne priznala na sociálnej sieti.

„Keď som mala 14, bola som v škole príšerne šikanovaná. Myslela som si, že je to preto, že som škaredá - teda to mi bolo povedané. Hovorili mi, že vyzerám ako los, vytrhnuté kura, opitá žirafa a špinavá komunistka (ako to vôbec vyzerá?). Všetky tieto komentáre boli od dievčat,'' priznala sa modelka a pripojila jednu zo svojich snímok bez mejkapu. Tie na svojich sociálnych sieťach uverejňuje pravidelne a fanúšikom prízvukuje, že za svoje vrásky či iné nedokonalosti sa hanbiť netreba. Nie vždy to však tak bolo.

„Ak by som vtedy mohla, dala by som si napichnúť pery, spraviť zuby, zrezať moju okrúhlu bradu. absolvovať liposukciu na stehnách a dala by som dušu za to, aby som mala výšku 165 cm,'' opísala svoje vtedajšie myšlienky ďalej Paulina. Rok po tom, ako čelila týmto predsudkom, cestovala do Paríža, kde ju vybrali za jednu z modeliek.

Prečítajte si: Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Odkaz pre všetky ženy

„Chcela som silou mocou zapadnúť. Čoskoro som však bola obľúbená kvôli častiam tela, ktoré som na sebe neznášala. Dalo mi to poriadnu lekciu. Nezmenila som sa ja, ale názory ľudí,'' dodala.

Paulina si však uvedomuje, že nie každá žena, ktorá zápasí s nedostatkami, má možnosť takéhoto verejného uznania ako ona. „Mala som neuveriteľné šťastie. Čo sa stáva ženám, ktoré nikdy nedostanú uznanie svojho vzhľadu? Sú nútené buď sa vzdať, alebo stať sa bojovníčkami,'' povzbudila všetky ženy modelka.

Neprehliadnite: Dlhodobo bojujem s tým, ako vyzerám: Vaša hodnota ako človeka, nie je postavená na tom, ako vyzeráte a koľko kíl máte

- Najčítanejšie -