Presunúť na hlavný obsah

Princ William a princezná Kate prezradili recept na šťastné manželstvo: Tohto sa držala aj kráľovná Alžbeta II.

Zahraničné celebrity

Kdekoľvek sa objavia, vždy pôsobia ako maximálne harmonický pár. A láska medzi nimi kvitne aj po rokoch. Čo je tajomstvom šťastného vzťahu najznámejšieho britského páru?

Od zamilovanej dvojice z vysokej školy až po päťčlennú rodinu: Princezná Kate a princ William dokazujú, že aj v 21. storočí môžu žiť dvojice svoju vlastnú modernú rozprávku

Kate a William si povedali sladké ÁNO vo Westminsterskom opátstve v Londýne 29. apríla 2011. Teraz sú na plný úväzok pracujúcimi členmi kráľovskej rodiny a rodičmi troch detí – princa Georgea, princeznej Charlotte a princa Louisa. Pomaličky zasväcujú svoje ratolesti do reálneho kráľovského života. Okrem toho sú stále milujúcimi partnermi.  

Neprehliadnite: Vojvodkyňa Kate má jednu výhodu, ktorú mala aj princezná Diana: Vďaka nej je obľúbená

Ale každý vzťah vyžaduje prácu, najmä keď je na očiach verejnosti. Aké je tajomstvo ich kráľovskej lásky po 12 rokoch manželstva? Prezradili ako sa im darí udrživať iskru nažive. Osvojili si totiž rady samotnej kráľovnej Alžbety II..

Princ William a Kate sa zoznámili ešte ako študenti na škótskej univerzite St. Andrews, no ich vzťah spočiatku nebol romantický. V druhom ročníku sa z dvojice stali spolubývajúci, zdieľali štvorizbový byt s ďalšími dvoma priateľmi a často spolu chodili do tried. Aj toto im však v konečnom dôsledku veľmi pomohlo. 

"Je to vzťah založený na priateľstve. Kedykoľvek bola Kate v izbe, Will jej očividne venoval pozornosť Keď sme sedeli na obede v jedálni a oni dvaja sa rozprávali, bolo úžasné vidieť, aké to bolo prirodzené, ako si mali toľko čo povedať. Malé momenty – určite momenty, kedy som si povedala: Wow, z toho by naozaj niečo mohlo byť," prezradila Laura Warshauer, rodáčka z New Jersey a študentka zo St. Andrews, ktorá bývala na rovnakom internáte ako dvojica.

Od začiatku modelovali svoje manželstvo podľa vzoru starých rodičov

Kate a princ William sa inšpirovali manželstvom Williamových starých rodičov, ktoré trvalo 73 rokov. Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip sa stali v tomto ich veľkým vzorom. Pochopili, že v prvom rade je dôležité priateľstvo, vzájomná podpora, pochopenie, rešpekt a vďaka tomu dokážete medzi sebou aj udržiavať vášeň. To je niečo, čoho sa držia.  

Okrem spoločných úloh sa navzájom podporujú aj svojimi individuálnymi misiami. Princ William podporoval Kate, keď sa pustila do výchovy detí, zatiaľ čo Kate urobila to isté pre svojho manžela v pracovnej oblasti. Aj vďaka tomu sú taký silný tím.

Na rozdiel od predchádzajúcich kráľovských generácií William a Kate dokážu zmiešať tradičnú povinnosť s tým, že sú úplne modernými rodičmi. Celá rodina rada varí, hrajú sa spolu vonku, jazdia na bicykli. Skrátka milujú viesť obyčajný život.

Čítajte tiež: Expertka na reč tela hovorí: Kate si získava srdcia všetkých, pretože sa správa ako budúca kráľovná