Presunúť na hlavný obsah

Sophia Korčušková ako vyhľadávaná modelka, talentovaná herečka a budúca právnička: Kedy sa začala písať jej kariérna cesta?

Slovenské celebrity

Meno Sophie Korčuškovej je známe na viacerých scénach. Dlhšie na modelingovej, kratšie na hereckej. Jedno je však isté, Sophiin talent vcítiť sa do role je nepopierateľný, napokon v seriáli Iveta podala famózny výkon. Preto niet žiadnych pochýb o tom, že o nej ako o herečke ešte budeme počuť. Kedy sa začala písať jej kariérna cesta?

Hovorí sa, že náhody nejestvujú, že všetko sa deje pre niečo. Sophia Korčušková by sa možno modelingu nevenovala, ak by ju v štrnástich rokoch nezastavila modelingová scoutka počas prechádzania nákupným centrom. 

Šlo o agentúru Exit Model Management a Sophia po dohode s rodičmi uzavrela zmluvu. Jej kariéra ale neodštartovala hneď, rozbehla sa po dovŕšení sladkých šestnástin. 

Pri pohľade na Sophiine rysy sa zdá, ako by sa pre modeling narodila. Takmer meter osemdesiat vysoká a prirodzene štíhla blondínka so zelenohnedými očami a nevšednými črtami tváre je dokonalým prototypom manekýnky, pretože okrem spomínaných rysov oplýva aj veľkou charizmou, pôvabom a gráciou. To všetko sú vlastnosti, ktoré sa v tejto brandži mimoriadne cenia. 

A potom je tu ambicióznosť, teda túžba uplatniť sa. Korčušková na sebe tvrdo a vytrvalo pracuje od 14-tich, teda od doby, kedy ju oslovila agentúra. Prípravou na svoj prvý modelingový debut strávila dva roky, počas ktorých trénovala modelingovú chôdzu, cibrila držanie tela, pózovanie pred objektívmi a súčasne sa zdokonaľovala v angličtine.

Ako tínedžerka mala svoj cieľ, ktorý zodpovedne nasledovala. Preto bola v 16-tich pripravená na cestu do ďalekého Tokia, mesta plného príležitostí. Odvtedy precestovala veľký kus sveta, na konte má viacero fashion weekov nehovoriac o množstve fotení pre rôzne značky a módne časopisy. 

Prečítajte si: Policajná akadémia jej nevyšla, tak skúsila herectvo: Dnes je známa vo viacerých krajinách, napriek tomu žije utiahnuto

Na Sophii vidno, že kariéra modelky ju napĺňa a že svoje rozhodnutie spred ôsmich rokoch stať sa manekýnkou neľutuje. Chopila sa šance a dnes je presne tam, kde chce byť. Vo svojich 22 rokoch má cenné životné skúsenosti, za ktorými stojí jej nebojácna a ambiciózna povaha, ktorú začala rozvíjať ako tínedžerka. 

Vie, o čom je práca nielen modelky, ale i herečky a tiež vie, o čom je život študenta vysokej školy počas pracovného kolobehu. Dokázala nájsť symbiózu medzi štúdiom práva a cestovaním na fotenia a prehliadky. Našla spôsob, ako sa naplno venovať práci a získať červený diplom. Aktuálne ašpiruje na magisterský titul z práva.

Neprehliadnite: Nová generácia slovenských herečiek: Alžbeta Ferencová, Petra Dubayová a ďalšie krásky, ktoré oplývajú talentom i charizmou

- Najčítanejšie -