Presunúť na hlavný obsah

Cvičebná rutina podľa Kim Kardashian je v tvarovaní kriviek hotový game changer: Čo si od nej môžeme osvojiť?

Zahraničné celebrity

Svoje telo vníma ako chrám a presne tak k nemu pristupuje. Jej fitness rutina sa stáva inšpiráciou pre milióny žien a prezradila, čo je pri nej základom.

Rutina, ktorá funguje

Rodina Kardashianiek do značnej miery presadila svoj životný štýl nielen v USA, ale dokonca aj na celom svete. Dnes najslávnejšie sestry našej generácie zdieľajú svoju vášeň pre šport a inšpirujú množstvo žien sériami vlastných tréningových sekvencií. Vďaka čomu si Kim Kardashian vybudovala svaly a sexi krivky? 

Kim vo svojich nedávnych príbehoch na Instagrame odhalila všetky svoje fitness tajomstvá. Je veľký fanúšik crossfitu a polyartikulárnych fitness cvičení. Prezradila, že už 3 mesiace trénuje dve hodiny - 5 až 6-krát týždenne s profi trénerkou celebrít Senadou Greca.

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky podľa Kylie Jenner: Kombinácia, ktorú si osvojila od svojej mamy zasýti a pomôže držať hladinu cukru v rovnováhe

Jej cieľ je nabrať svaly a cítiť sa pevnejšie. Matka a podnikateľka sa priznala, že už vidí na svojom tele veľký rozdiel. Dosiahnutie takýchto výsledkov si vyžaduje pravidelnosť a dôslednosť v kombinácii s vyváženou stravou.

Kompletná športová rutina v 5 krokoch podľa Kim:

  1. V stoji s mierne pokrčenými nohami si vezmite 15 kg  činku, položte ju na ramená a vykonajte ohyby hrudníka, pričom dbajte na to, aby ste držali chrbát rovný: 4 série po 12 opakovaní.
  2. Umiestnite odporovú gumu nad úroveň kolena. V stoji si položte 15 kg činku na ramená a robte bočné drepy, pričom vždy dbajte na to, aby ste mali chrbát rovný: 2 série po 12 opakovaní na každú nohu.
  3. Dajte sa na kolená, umiestnite odporový pás na úroveň panvy a zablokujte koniec. Umiestnite 15 kg činku na ramená a vykonávajte panvové sklony hore a dole, pričom pri každom zdvihnutí panvy dobre stiahnete zadok: 4 série po 12 opakovaní.
  4. Položte si činku medzi nohy, priviažte k nej odporovú gumu a druhý koniec zaveste na druhú 10 kg činku, ktorú budete držať v rukách. Robte drepy s pätami mierne zdvihnutými : 4 série po 12 opakovaní.
  5. S 6 kg činkou vykonajte jednostranný výpad: 2 sady po 12 opakovaní na každú nohu.

Jedna z najobľúbenejších sestier je na seba však aj v stravovaní veľmi prísna a kritická. To ide totiž ruka v ruke s cvičením. Jej kalorický príjem nepresahuje 1500 kalórií.

Jedálniček podľa Kim:

  • Raňajky: smoothie, či ovsená kaša
  • Obed: falafel so šalátom
  • Večera: čerstvá zelenina

Neprehliadnite: Súťažila za mužov, aj keď sa cítila ako žena. Otec Kendall a Kylie Jenner otvorene o účasti na olympijských hrách