Presunúť na hlavný obsah

Počuli ste už o fontáne mladosti? Pridajte túto jednu ingredienciu do svojej šálky kávy

Zdravie a relax

Jednoduchý ranný rituál ako je pitie obľúbenej šálky kávy sa môže stať niečím, z čoho môžete vyťažiť maximum. Pridajte do nej túto správnu ingredienciu obohatenú o ďalšie. Aké zdravotné benefity dosiahnete touto fontánou mladosti pre celé telo?

Kolagénový doplnok ako fontána mladosti

Ako uvádza odborník oslovený portálom mindbodygreen.com, mnohostranný kolagénový doplnok je najlepším spôsobom ako posilniť zdravie pokožky zvnútra. Nie nadarmo sa teší aj názvu „fontána mladosti“. Aby však splnil, čo sa od neho očakáva, treba ho obohatiť o ďalšie prospešné látky.  

Mohlo by vás zaujímať: Tri spôsoby v rannej rutine, ktorými si môžete obnovovať kolagén v tvári

Ak chcete optimalizovať syntézu kolagénu, mali by ste hľadať vitamín C

Ako prezrádza odborník ďalej, výskumy ukazujú, že hydrolyzované kolagénové petidy podporujú elasticitu pokožky, čo je jeden z faktorov, ktorý prispieva k fyzickému starnutiu pokožky. Tip od odborníka znie: „Ak chcete optimalizovať syntézu kolagénu, mali by ste hľadať vitamín C vo svojom produkte na pokožku, pretože vaše telo nedokáže efektívne produkovať kolagén bez prítomnosti vitamínu C. Táto zložka funguje aj ako antioxidant, o ktorom vieme, že je A+ na boj proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú oxidačný stres v pokožke a vedú k fotostarnutiu,“ uvádza na pravú mieru o kolagéne. 

Čítajte tiež: 3 mýty o vitamíne C: Jeden z nich hovorí o odporúčanej dennej dávke

Udržiavanie hladiny kyseliny hyalurónovej vo našom tele je ďalším kľúčom 

Mnohostranný kolagénový doplnk do vašej šálke kávy by mal ďalej obsahovať aj zložku, kyselinu hylaurónovú a to kvôli vnútornej hydratácii pokožky: Kyselina hyalurónová je kľúčovou molekulou podieľajúcou sa na vlhkosti pokožky. V skutočnosti je 50 % celkovej HA v tele v koži. Ale je tiež prítomná v každom tkanive a tekutine v tele. Dá sa teda s istotou povedať, že udržiavanie hladiny kyseliny hyalurónovej vo vašom tele je ďalším kľúčom k dosiahnutiu mladistvého lesku,“ pokračuje odborník. 

Neprehliadnite: Potrebná pre suchú, ale aj problematickú pleť. Obnova kožnej bariéry závisí najmä od jednej aktívnej látky

Možností je veľa, stačí si vybrať

Samozrejme, že ak si chcete jeden takýto kolagénový doplnok  pridávať práve do rannej šálky kávy, mal by byť bez chuti, aby nepokazil alebo neprebil chuť samotnej kávy. Najlepšie bez pridaného cukru, čistý. Možností je veľa, stačí si len vybrať. Súčasný trh poskytuje mnoho takýchto prípravkov, ktoré vám pomôžu v boji proti starnutiu pokožky a siahajú dokonca až za hranice pokožky. 

Dávate si aj vy jeden z takýchto mnohostranných kolagénových doplnkov do svojej rannej šálky kávy?

spolu hlasovalo 168 ľudí

Áno
11
Nie
157