Presunúť na hlavný obsah

All in black: Naučte sa nosiť monochromatické čierne outfity tak, aby ste si zbytočne nepridávali vek

Móda

Tiež milujete čiernu? Aj pri nej však platia určité pravidlá, ktorých sa treba držať. Najmä, ak zbožňujete monochromatické stylingy. Pozrite sa, na čo pri nich treba staviť.

Čierna nesie v sebe nepopierateľnú vizuálnu silu a jej prispôsobivosť je neuveriteľná

Je stelesnením elegancie a sofistikovanosti, no zároveň farbou nabitou erotikou. Všetky tieto vlastnosti jej dali výrazné postavenie v móde, ktoré nemá žiadna iná farba. Malé fialové šaty nie sú slávne. Žltá kravata nie je uznávaným kódexom obliekania. Len čierna bude vždy nová čierna.

Neexistuje žiadny oficiálny začiatok modernej popularity čiernej v ženskej móde. Historicky to bolo znakom smútku, ktorý sa datuje prinajmenšom od starovekých Grékov. Kritik John Harvey vo svojej knihe The Story of Black poznamenáva, že hoci Rimania farbili oblečenie hlavne na čierno kvôli smútku, existujú náznaky, že si ho cenili pre jeho štýlovosť. V 16. storočí bola móda čierneho oblečenia – vtedy notoricky drahého – medzi bohatými ľuďmi v Európe, od španielskej šľachty na juhu až po holandských obchodníkov na severe.

Avšak okolo začiatku 20. storočia sa čierna dostala do úplného centra pozornosti. V roku 1926 sa na ňu upriamila pozornosť, keď boli predstavené známe malé čierne šaty Chanel. 

Keď Vogue v tom istom roku umiestnil na svoju obálku náčrt jednoduchých, praktických čiernych šiat Chanel a nazval ich Ford ženského šatníka, zdalo sa, že sa oficiálne začala nová éra v ženskom obliekaní. Propagovala čiernu ako smart, elegantnú, príťažlivú. A na tom sa nič nezmenilo dodnes. 

Čítajte tiež: VIDEO: CHANEL predstavil kolekciu Cruise 2023/24: Od glamouru 20. a 30. rokov po rytmus 70. a 80. rokov

Dnes je mimoriadne obľúbenou vo všetkých materiáloch a nájdeme ju v každej sezónnej kolekcii. Vôbec sa jej netreba báť ani počas leta, kedy ju dokážete krásne využiť. Ak máte pekné krivky, siahnite po sexi bra, prehoďte si cez ňu štýlový kabátik, dajte si čierne nohavice, veľké slnečné okuliare a na večer máte ideálny chic model. 

Napríklad čierne šaty nad členky robia figúru štíhlejšou, jednotnejšou a celkovo ju zjednocujú. Čierna má tiež pozoruhodnú tendenciu byť výrazná bez toho, aby zatienila samotného nositeľa. A hoci sa to nezdá, pokiaľ máte na sebe monochromatický outfit v tomto tóne, človeka to rozžiari. 

Tento model je tiež výbornou voľbou. Kožená bunda, kožené nohavice a crop - top chcú trochu odvahy, no v kombinácii s topánkami na podpätku vám zaručí takýto styling neprehliadnuteľnosť. 

- Najčítanejšie -