Presunúť na hlavný obsah

Priateľova sestra ma upozornila na to, že muži v ich rodine majú neveru v génoch: Na čo to bolo dobré?

Sex a vzťahy

Kristínu hneď po zoznámení s priateľovou rodinou zaskočila jeho sestra. Hoci ako tvrdila, má ho veľmi rada, musí ma upozorniť, že mi bude raz neverný. Vraj to majú muži v ich rodine jednoducho v génoch. Jej slová vo mne vyvolali pochybnosti, avšak napokon ma zasiahli iné slová.

Potom prišla tá chvíľa, keď som osamela s jeho sestrou 

Kristína chodila s Marekom už pol roka, keď sa rozhodli, že je na čase zoznámiť sa s ich rodinami. U nej všetko prebiehalo hladko. Mareka si zamilovali na prvýkrát ako rodičia, aj jej súrodenci. Dokonca sestra jej v súkromí zagratulovala k „takému úlovku“. Tešila sa, že spozná aj jeho rodinu: „Bola som pripravená ich spoznať, nemala som strach, ale samozrejme, že v kútiku duše som sa obávala, či sa im budem páčiť. Do Mareka som bola úprimne zamilovaná a dúfala som, že to zaváži najviac. Hoci na začiatku všetko prebiehalo hladko ako u mojich rodičov, potom prišla tá chvíľa, keď som osamela s jeho sestrou v kuchyni a tá ma svojimi slovami až šokovala,“ priznáva Kristína hneď na úvod. 

Mohlo by vás zaujímať: Keď som si s ním začala, priateľky ma varovali: Neposlúchla som, nakoniec som zistila, koho mám vo svojej posteli

Vraj je presvedčená, že neveru majú muži v ich rodine darovanú do vienka

Kristína sa priamo z jej úst dočkala varovania ohľadom svojho priateľa: „Vraj hoci je Marek dobrý a slušný chlap, a dokonca vyzerá aj zamilovane, nech si nerobím plané nádeje na žiadosť o ruku, nebodaj na svadbu. Vraj ich starý otec bol vychýrený záletník a babička si s ním užila svoje. Marekov otec zase roky podvádzal ich mamu, až sa rozviedli. Hoci mu nakoniec odpustila a zmierili sa kvôli deťom, rozchod bol nevyhnutný pre dobro všetkých. Ich ďalší brat, Dalibor ide v dedkových šľapajách a už teraz strieda jednu sukňu za druhou, hoci má po tridsiatke. Vraj je presvedčená, že neveru majú muži v ich rodine darovanú do vienka. Radšej nech to viem, akoby som mala potom trpko ľutovať a oči si vyplakať,“ reprodukuje slová priateľovej sestry Kristína. 

Čítajte tiež: Chcela som, aby priateľ vychádzal s mojou sestrou: Dala som im príležitosť, to som však netušila, ako to medzi nimi je

S takýmto vysvetlením som sa uspokojila 

Po tomto odhalení začala mať Kristína skutočne pochybnosti. Dni po tomto stretnutí sa zverila samotnému Marekovi, čo si vypočula z úst jeho sestry. Marek bol nahnevaný, nanešťastie všetko, čo Ingrid povedala, je pravda. Sám o tomto ich správaní mužov v rodine veľa premýšľal: „Dokonca boli časy, keď bol mladý, neskúsený a hlúpy, kedy tiež striedal jedno dievča za druhým na strednej aj vysokej škole, nehľadiac na dôsledky. Potom mu jedno dievča dalo pocítiť, že čo robí, nie je správne a od toho momentu sa v ňom niečo zmenilo, zlomilo. Viac už nechcel byť svojím otcom, ani bratom, chcel byť sám sebou a konať vo vzťahoch čestne,“ hovorí Kristína, ktorá sa s takýmto vysvetlením uspokojila. 

Neprehliadnite: Prečo sú nám muži neverní? Je to typom tých, ktorými sa obklopujeme alebo si za to môžeme samy?

Aký zmysel by malo ho škatuľkovať? 

Ako dodala na záver, nikto nevie, ako sa človek zmení za päť, či desať rokov, možno skutočne pochybí: „Možno to však budem ja, kto bude váhať a chybiť. No pokiaľ to neskúsime, nedozvieme sa. Aký by malo zmysel ho vopred škatuľkovať podľa správania ostatných mužov v jeho rodine? Zatiaľ sme to stále my a ja som sa nám rozhodla veriť, aj za cenu, že sa popálim, pretože momentálne mi za to stojí, čo mi dokazuje každý jeden deň,“ priznáva na záver Kristína. 

- Najčítanejšie -