Presunúť na hlavný obsah

Moja sestra rozbíjala vzťahy v rodine kvôli svojmu manželovi: Bránila ho zubami nechtami, hoci sme vedeli svoje...

Sex a vzťahy

Laura nemala manžela svojej sestry Leny v láske od samého začiatku. Riadila sa svojou intuíciou a jednoducho jej na Ivanovi niečo nesedelo. Namietala, keď sa brali, no stalo sa. Dnes je jej sestra pod jeho vplyvom iná žena, ktorá rozbíja vzťahy v ich rodine a bráni svojho manžela zubami nechtami.

Nemohla som sa zbaviť dojmu, že je to v skutočnosti pekný manipulátor 

Laura bol prvá, komu jej sestra Lena Ivana predstavila. Na jej názore jej záležalo. Po prvom stretnutí Laura skonštatovala, že vyzerá, že sa mu darí, má vystupovanie, je atraktívny a zdvorilý, to sa musí nechať. Vyzeral aj zamilovaný do jej sestry, avšak niečo jej na ňom nesedelo od začiatku: „Nemohla som sa zbaviť dojmu, že je to v skutočnosti pekný manipulátor a užije si s ním nielen moja sestra, ale aj my ostatní, jej rodina,“ priznáva hneď na úvod ich spoločného príbehu Laura. 

Moja sestra sa pod jeho vplyvom začala meniť v inú ženu 

No ako dobrá sestra nechcela Lene kaziť ilúzie. Rozhodla sa dať Ivanovi šancu a čas predsa ukáže, čo sa z neho vykľuje. Boli spolu len niečo cez pol roka, keď sa skutočne ukázal: „Moja sestra sa pod jeho vplyvom začala meniť v celkom inú ženu. Už viac nebola taká bezprostredná k ľuďom, skôr sa im vyhýbala. Dokonca aj jej priateľky a kolegyne z práce, ktoré som stretla, sa ma pýtali, čo sa to s mojou sestrou deje. Ani ku mne viac nechodila po rady alebo len tak na kávu. Rodičom sa niekedy neozvala aj týždne. Nepáčilo sa to ani im, ale obhajovali ju, že je len asi skutočne zamilovaná,“ pokračuje v rozprávaní Laura. 

Mohlo by vás zaujímať: Nechtiac som sa stala prekážkou v sestrinom vzťahu: Nebola to však moja chyba

Vzala som ju bokom a spýtala sa jej, či si je istá 

Onedlho však Lena zvolala  rodinné stretnutie, večeru, aby im všetkým oznámila, že ju Ivan požiadal o ruku a že sa idú brať. Ich rodičia, ani brat sa nezmohli na nič, len rozpačitú gratuláciu: „Ja som si ju vzala bokom a spýtala sa jej, či si je istá. Keď povedala áno, spomenula som jej priateľky a kolegyne, vraj jej len závidia ich lásku. Namietala som, aby si to dobre rozmyslela, nepočúvala. Svadba sa konala do troch mesiacov a odvtedy už nič nebolo ako predtým,“ opisuje vývoj udalostí Laura. 

Začalo to bratom, pokračovalo mnou 

Netrvalo dlho, ich brata zatiahol Ivan do nejakého obchodu, z ktorého vzišlo to, že sa rozhádali. „Môj brat vykrikoval, že mu nepovedal pravdu, že ho podviedol a pripravil o peniaze. Ivan zase, že vedel do čoho ide a sám si je na vine. Verila som samozrejme bratovi, pretože ho poznám celý život a viem, že neobviňuje bez príčiny. Lena samozrejme bránila svojho manžela zubami aj nechtami. Dokonca proti bratovi poštvala aj rodičov, ktorí boli už nalomení. No to nebolo všetko. Potom som prišla na rad ja,“ prekvapuje Laura. 

Čítajte tiež: Manžel mojej sestry zničil vzťahy v rodine: Keď povedal toto, skončila som s ním aj ja

Nikdy jej nezavriem dvere pred nosom

Keď Laura nedala pokoj a neustále sa snažila Lenu priviesť k rozumu, jej švagor predviedol husársky kúsok. Pred celou rodinou ju obvinil, že sa ho pokúsila zviesť ešte v čase, keď boli zasnúbení: „Vraj som chcela, aby mi dal prednosť pred ňou. Vraj som rozprávala, že ona je len šedá myška a že ja som žena, ktorú potrebuje. Nič z toho nebola pravda. Chcel Lenu len pripraviť o celú rodinu, aby ju mal plne v moci. Hoci som sa jej snažila otvoriť oči, nepomohlo. Bránila ho ešte viac. Uverila mu všetko. Dnes so mnou a s bratom nekomunikuje, len z času na čas sa ozve rodičom, aby vedeli, že žije a že čaká ich prvé vnúča. Obávam sa, čo ďalšie ešte príde a ako sa tento príbeh skončí,“ dodáva na záver s obavami v hlase Laura, ktorá napriek všetkému svoju sestru veľmi miluje a bude čakať, že sa jedného dňa spamätá: „Nikdy jej ani jej dieťaťu nezavriem dvere pred nosom, budem čakať, až dostane rozum a vyhľadá pomoc. Viac jej nemám ako pomôcť, vybrala si sama.“ 

Neprehliadnite: Moja sestra ma celý život nenávidela: Po rokoch som sa dozvedela kvôli komu a dnes sa jej nečudujem