Presunúť na hlavný obsah

HOLIDAY REPORT: Pokiaľ premýšľate kde stráviť zvyšok leta, máme pre vás tipy na miesta, ktoré treba pripísať na travel list

Cestovanie

Tentokrát sme objavili miesta, ktoré si vás skrátka podmania. Zovreté medzi horami a nádherným krištáľovo čistým jazerom, ponúkajú nielen dychberúce výhľady, ale aj zážitky na celý život. Objavte spolu s nami secret places Korutánska a jeho poklady.

Korutánsko a legenda na jazere: Spojenie hôr, vody, romantiky a histórie s modernou 21. storočia je láskou na prvý pohľad

Fanúšikovia dizajnu, milovníci umenia, gurmáni a estéti, rodičia, ale aj zamilované páry si tu prídú na svoje. Ak hľadáte tip na to ako stráviť záver leta, vieme kam by ste sa rozhodne mali pozrieť. Splňte si svoj rozprávkový, dovolenkový sen uprostred úchvatnej krajiny a južanského tepla. Užite si čarovné chvíle na juhu Korutánska, pri jazere Wörthersee, ktoré je najväčším a najteplejším alpským jazerom v Európe.

Skvelé a unikátne ubytovanie v tejto oblasti nájdete v 5* Falkensteiner Schlosshotel Velden. Ten má jedinečnú architektúru a je ozajstnou legendou tejto oblasti. Miesto so 400 ročnou históriou a tradíciou je zaradené v sieti The Leading Hotels of the World, teda najlepších hotelov sveta a je skrátka bez preháňania láskou na prvý pohľad.

Ponúka doslova vznešené útočisko a nielen počas leta si tu prídete na svoje. Pripomína to tu tak trochu francúzske Côte d'Azur. Už v minulosti ho navštevovali monarchovia, celebrity a zájsť sem bolo aj vecou prestíže. 

Najmä v letných mesiacoch je Velden am Wörthersee podmanivým a exkluzívnym hotspotom so širokou ponukou športov a zábavy. Oddýchnite si s drinkom v ruke na brehu jazera alebo si spravte boat trip. Toto je vo dvojici romantika ako vyšitá a pokiaľ ste s deťmi ako my, verte, že budú mať z toho nezabudnuteľný zážitok.

Objavíte skryté miesta pri jazere, vypočujte si vzrušujúce príbehy o Wörthersee od kapitána Roberta a užijete si nezabudnuteľné hodiny na vode a vo vode.

Či už s vašim osobným barmanom na palube, romantickej plavbe pri západe slnka, aktívne pri vodnom lyžovaní, plávaní alebo pri vychutnávaní jedál z obľúbenej reštaurácie. To už je len a len na vás.

Očarujúci Schlosshotel Velden je obklopený nádhernou vegetáciou a to, že sa tu snúbia tradície s modernou, vynikajúcimi personalizovanými službami zistíte okamžite.

Elegantných 104 izieb a apartmánov ponúka jedinečný výhľad na zámockú záhradu alebo jazero, čo vás nabáda k prechádzkam s kávou v ruke.

Ak patríte medzi ranné vtáčatá, toto si doprajte. To ticho a pokoj spolu s pohľadom na okolitú prírodu je balzamom pre dušu. Občas len zatvorte oči a snívajte – na pravdepodobne najkrajšom mieste jazera. Z nášho pohľadu úplne čarovný koncept, ktorý vytvára krásnu symbiózu.

Mólo pri jazere je hotový ostrov relaxu. Jeden deň preto strávte v plážovej oblasti - naozaj tu je čo robiť, ale odporúčame aj procedúry v SPA, ktoré sú prvotriedne.

Jednoducho sa tu krása stáva holistickým zážitkom. To nám môžete veriť. My sme si dopriali relaxačnú masáž a stálo to za to. No a sauna s výhľadom na jazero je absolútne fantastická.

S deťmi si určite urobte aj výlet na bicykloch. Skutočne je tu čo objavovať. Historická atmosféra sa tu stretáva s modernou 21. storočia na každom kroku. Samotný dizajn podčiarkuje filozofiu hotela zaručiť každému hosťovi maximum pozornosti.

Budete si tu pripadať ako doma, len s bonusom navyše, že sa o vás skvele starajú. Nič nie je silené, všetci sú veľmi milí a na nič sa nehrajú. 

Keď patríte medzi gurmánov, verte, že vaše chuťové poháriky si tu prídu na svoje vo veľkom. Určite zájdite do reštaurácie Seespitz, ktorá má úžasnú atmosféru a večer to tu má neopísateľné čaro. Jedlo je dokonalé. Skúste ich Moschi steak, či pastu s hľuzovkami.

Prečítajte si: Zamilovať sa do Talianska je jednoduché, no nie je všetko len o Ríme: Čo v tejto metropole kúsok od Slovenska objaviť?

Na skok od hotela máte zámok Rosegg, ktorý dal postaviť princ Franz Xaver von Orsini-Rosenberg, patrón Mozarta, pre svoju taliansku milenku Madame Lucreziu. Zažite vzrušujúcu cestu do minulosti cez voskové figuríny v životnej veľkosti v nádherných kostýmoch a uniformách. S deťmi nevynechajte najväčší záhradný labyrint. Hneď vedľa labyrintu sa nachádza najväčšia korutánska zoologická záhrada Rosegg Zoo. No a relax pre dospelých tu nájdete v zámockej kaviarni. 

Prejdite sa tiež po ikonickej promenáde Pörtschach, kde si sadnite na neskorý obed, dajte si zmrzlinu, okúpte sa alebo si len vychutnajte dobrú kávičku. Skrátka na letné leňošenie ako stvorené.

Čo sa týka výletov, choďte sa pozrieť do jaskyne v Hochobir, ktorá vás prenesie do 200 miliónov rokov starej histórie! Živé stalaktity sú v Európe absolútnou raritou a vďaka multimediálnym inštaláciám otvorili doposiaľ nevídané svety svetla a zvuku, ktoré vás zanechajú v úžase. 

Určite stojí za zmienku aj Pyramidenkogel. Impozantná stavba s výškou takmer 100 metrov, ktorá je najvyššou drevenou vyhliadkovou vežou na svete a umožňuje neuveriteľný 360° výhľad na Korutánsko.

Zhrnutie tipov na výlety:

  • Klagenfurt - Nádherné historické mesto vás zavedie späť do starých čias. Počas prechádzky uličkami objavíte širokú škálu obchodov a baríkov, od rustikálnych až po tie trendy.
  • Jaskyne v Hochobir - tieto živé stalaktity sú v Európe absolútnou raritou.
  • Pyramidenkogel - Impozantná stavba s výškou takmer 100 metrov, ktorá je najvyššou drevenou vyhliadkovou vežou na svete.
  • Nockalm Road – Panoramatická túra s jemnými zákrutami a vyhliadkovými bodmi je skvelým zážitkom najmä pre cyklistov a na trati sa často nájdu aj milovníci klasických áut.

 

Samotná poloha hotela je skvelá, lebo je vzdialený len 20 minút chôdze od vlakovej stanice. Môžete sadnúť na vlak do Benátok alebo za 50 minút jazdy ste v Ľubľane.

Nemusíte sa fokusovať len Rakúsko, ale krásy Talianska, či Slovinska máte tiež na skok. Čiže, pokiaľ ste nevedeli ako tráviť záver leta, práve ste na to prišli! Hurá baliť kufre!

- Najčítanejšie -