Presunúť na hlavný obsah

Tento mesiac patrí Váham: Pripravte sa na dve zatmenia, intenzívne nové začiatky aj dramatické konce

Lifestyle

Retrográdna aktivita posledných pár mesiacov konečne ustáva, ale chaos sezóny zatmenia je plne nabitý a pripravený na spustenie. To znamená, že pre všetky znamenia zverokruhu sú pripravené intenzívne nové začiatky a dramatické konce. Aké sú hlavné astrologické udalosti v sezóne Váh, ktoré budú mať skutočný vplyv?

Pripravte sa a ponorte do tieňov svojho ducha 

Mesiac október sa začína očarujúcou energiou sezóny Váh, ktorá inšpiruje každého, aby prijal svojho vnútorného spoločenského ducha. No okrem neho aj to, aby sa cítil viac spojený s ostatnými a nenarúšal si vzťahy a vnútorný pokoj pretrvajúcimi konfliktami. Intenzita tohto všetkého sa ešte viac prehlbuje v polovici mesiaca, kedy už začína pôsobiť tajomná sezóna Škorpióna: „Vtedy sa slnko, divoký Mars a mentálny Merkúr spoja v emocionálnom vodnom znamení, takže sa pripravte a ponorte do tieňov svojho ducha, keďže sa blíži aj Sviatok všetkých svätých,“ hovorí astrologička oslovená portálom bustle.com.

Mohlo by vás zaujímať: Horoskop na nový týždeň 2.10-8.10.: Momenty rozmaznávania a vášne, ale aj pocity prázdna a menejcennosti

Zatmenia prinesú osudové zvraty, náhle konce aj iné 

Dve zatmenia v sezóne Váh, konkrétne 14. a 28. októbra,  mnohým znameniam zverokruhu odštartujú novú dôležitú kapitolu v ich životoch. Treba sa vyhýbať zbytočnej dráme, ktorá by mohla pri tom nastať: „Zatmenia majú tendenciu prinášať osudové zvraty, náhle konce a bleskovo rýchle nové začiatky, takže sa snažte zviezť na tejto kozmickej vlne a počúvajte, čo sa vám vesmír snaží povedať,“ pokračuje. 

Slnečné zatmenia prinášajú nové veci 

Spomínaného 14. októbra, kedy dôjde k prvému zatmeniu v sezóne Váh, sa slnko a mesiac zosúladia a vytvoria tak liečivé zatmenie nového mesiaca: „Slnečné zatmenia vo všeobecnosti prinášajú nové veci,“ vysvetľuje astrologička. Tieto nové veci však budú sprevádzané aj nejakými koncami či prekonaním bolestivých rán z minulosti. Sezóna Váh ponúka znameniam čas na uvoľnenie emócií a priestoru pre nový začiatok. 

Čítajte tiež: Spôsob, akým vás ovplyvní jesenná rovnodennosť: Pre každé znamenie zverokruhu existuje iný...

Vychutnanie si všetkej zábavy  a pohodlia začiatku jesene 

Počas prvých októbrových týždňov sa bude sezóna Váh niesť v duchu rovnováhy. To znamená, že by všetky znamenia zverokruhu mali klásť dôraz na pokojné partnerstvá, harmonickú estetiku a nájdenie symetrie a krásy vo veciach. Zároveň je to presne tá atmosféra, ideálna k tomu, aby ste si vychutnali všetku zábavu a pohodlie začiatku jesene.

Zvýšenie libida aj túžba po moci

Kozmické teplo stúpa 11. októbra, kedy odvážna a vzrušujúca planéta Mars vstúpi do Škorpióna: „Toto pevné vodné znamenie je jednou zo zverokruhových domovských základní na Marse, takže červená planéta sa medzi týmito hlbokými a tajomnými vlnami cíti obzvlášť silná,“ prezrádza astrologička. Tento prechod spôsobí v sezóne Váh pre mnohé znamenia zvýšenie ich libida, posilnenie ich túžby po moci alebo zdokonalenie ich rozhodovacích schopností. 

Neprehliadnite: 5 magických astrologických vecí, ktoré sa udejú v roku 2023: Niečo bude mať vplyv na všetkých, iné len na niektoré znamenia