Presunúť na hlavný obsah

Toto je doplnok roku 2024: Podporuje trávenie, prečistí črevá a prispieva k chudnutiu

Chudnutie a diéty

Plánujete očistu tela? Chcete schudnúť a podporiť trávenie? Chcete zlepšiť stav vlasov a pokožky?

Vo všetkých týchto prípadoch vám môže pomôcť prísun kremíka.

Práve kremík je pre ľudské telo absolútne nenahraditeľným prvkom. Posilňuje imunitný systém, podporuje zdravý stav vlasov, nechtov a pokožky, pomáha pri hojení rán, podieľa sa na stavbe kostí a je prevenciou proti osteoporóze, čistí krv, alebo pomáha pri liečbe kožných chorôb. Je teda jasné, že nedostatok kremíka môže vo vašom tele napáchať nemálo škody.

Čítajte tiež: Metabolický vek hovorí, koľko rokov je nášmu telu: Vypočítajte si, ako ste starí v porovnaní s vekom a ako toto číslo znížiť

Ako môžete kremík svojmu telu dodať?

Na trhu je k dispozícii celý rad umelých preparátov, ale najlepšie je dodávať telu potrebné látky v prirodzenej a dobre stráviteľnej podobe. A takým zdrojom prírodného kremíka v organickej podobe je kremelina.

Kremelina je nespevnená hornina, ktorá vznikala tisíce rokov zo schránok drobných sladkovodných rias - rozsievok. Kremelina je teda zdrojom organického kremíka rastlinného pôvodu.

Navyše, konzumáciou kremeliny svojmu telu nedodáte iba oxid kremičitý, ktorého je v kvalitnej kremeline viac ako deväťdesiat percent, ale aj ďalšie minerály a stopové prvky. Ide o 28 dôležitých prvkov.

Kremelina je nielen výborným zdrojom kremíka, ale navyše dokáže dokonale vyčistiť ľudský organizmus, konkrétne tráviacu sústavu človeka. Drobné schránky miniatúrnych rozsievok majú veľmi ostré hrany. Tie sú také malé, že človeku neublížia, ale dokonale čistia steny tenkého aj hrubého čreva.

Tým, ako kremelina prechádza vašim tráviacim traktom, vás zbaví nežiaducich mikroorganizmov i toxínov – tieto látky zo steny čreva odstráni, a následne ich vstrebe do svojej pórovitej štruktúry, takže postupne odchádzajú spolu s kremelinou z tela von.

Vaše trávenie bude vďaka kremeline oveľa zdravšie a efektívnejšie, čo vám príde vhod nielen pri chudnutí.

Absorbuje 

Kremelina pri priblížení má tvar valčekov plných malých otvorov. Tieto valčeky majú veľmi silný negatívny náboj. Ako sa tieto milióny malých valčekov pohybujú cez žalúdok a tráviaci trakt priťahujú a absorbujú baktérie, huby, prvoky, vírusy, pesticídy a zvyšky iných chemických látok, E-Coli a ťažké kovy. Tieto toxíny sú chytené a vyplavené von z tela. Okrem toho sú aj väčšie parazity, ktorí môžu žiť v tráviacom prístroji poškodené kremelinou a neskôr vylúčené z organizmu. Všetky tieto aktivity vedú k oveľa zdravšiemu telu.

Čistí

Kremelina je veľmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, tak kremelina je na 7 stupni. To je veľmi dôležité, pretože ako tieto milióny drobných, tvrdých a ostrých valcov kremeliny, prechádza tenkým a hrubým črevom, a čistí ich steny. Po niekoľkých mesiacoch užívania kremeliny, už nie je stena čreva potiahnutá hlienom a v ňom usadenými plesňami.

Malé množstvo kremeliny sa dostane a vstrebáva do krvného obehu ako oxid kremičitý. Jednou z výhod kremíka je, že pomáha ničiť zlé tuky. Vďaka tomu niektorí konzumenti spomínajú, že pozorujú zníženie hladiny cholesterolu a aj vysokého krvného tlaku. 

Dávkovanie pre dospelých jedincov: Vezmite 1-2 polievkové lyžice denne a rozmiešajte ich vo vode/džúse alebo pridajte do nejakej potraviny, najlepšie bežné izbové teploty a skonzumujte. Je to bez chuti a štruktúra je natoľko jemná, že nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity pri konzumácii. Nie je potrebné sa báť predávkovania, prípadný prebytok kremíka v tele je automaticky odstránený pomocou krvi obličkami a črevami. Kremelina by sa nemala užívať v teplej vode, pretože sa následkom tepla kryštály roztopia a užívanie kremeliny stratí svoj detoxikačný efekt. Kremelina sa používa aj na pleťové masky, ako prostriedok hubenia parazitov v koži, ale pozor na množstvo, vonkajšie použitie kremeliny môže vysušovať kožu, ruky a nohy.

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Druhy kremeliny

Existuje viacero druhov kremeliny. Líšia sa od seba čistotou a jemnosťou. Ľudia môžu používať LEN KREMELINU najčistejšiu: KVALITA „HUMAN GRADE“ – určenú na ľudské použitie. Kremelina určená napríklad na filtráciu bazénov, kremelina používaná ako prírodný pesticíd, ani kremelina určená pre zvieratá nie je vhodná na ľudskú konzumáciu! Naopak kremelina HUMAN GRADE je použiteľná aj pre domáce zvieratá a na ostatné použitie.