Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, s ktorými okamžite zmenšíte obvod pása: Tieto majú takmer 0 kalórií a roztopia tuky

Chudnutie a diéty

Ak vás trápi tuk v oblasti pása a je vám nepríjemné cvičiť, začnite najskôr úpravou jedálnička. S týmito potravinami, ktoré majú takmer 0 kalórií, vám to pôjde ľahšie.

 

Na bruchu vidíme a cítime priberanie najviac. Často však až vtedy, keď už to potrebujeme zmeniť a hľadáme spôsoby, ako na to čo najrýchlejšie. Keďže „pneumatika“ okolo pása nie je mnohým ženám príjemná, cvičenie sa začína veľmi ťažko. Pri každom pohybe totiž cítime, čo sme si to na bruchu spôsobili. Vtedy je lepšie najskôr začať od stravy a úpravy jedálnička. 

Čítajte tiež: 5 potravín, ktoré nám ničia postavu: Nie je to len biely cukor a pečivo

Hokaido

Tento typ tekvice je u štíhlych žien veľmi obľúbený. Má veľmi málo kalórií, ale za to veľa vitamínov. Je vhodná na chudnutie a zároveň udržiava váš jedálniček kvalitný, pričom telu dodáva správnu výživu. Obsahuje betakarotén, fosfor, vápnik, horčík a tiež draslík.

Cuketa

Skvelý zdroj vlákniny. Cuketa je skutočne nízkokalorická a aj preto sa hodí do jedálnička na chudnutie, pričom jej účinok na odbúranie tukov v oblasti pása uvidíte už po pár dňoch.

Listová zelenina

Hlávkový šalát, listový šalát, baby špenát či rukola sú skvelým zdrojom vlákniny a pre chudnutie veľmi dôležitým zdrojom potravy. Rovnako tak stopkový zeler. 

Ryby 

Treska, tuniak, pstruh. Je jedno, aký typ ryby zvolíte, ideálne pripraviť ju na pare a so slnečnicovým, olivovým alebo tekvicovým olejom. 

Kuracie alebo morčacie prsia

Aj pri chudnutí a redukcii potrebuje telo bielkoviny, ktoré podporujú rast svalov a práve svaly vytláčajú tuky. Jesť len šalát nestačí, telo potrebuje aj zasýtiť. Kuracie či morčacie na pare alebo na prírodno sú vhodným spôsobom.

Brokolica

Je ľahká a s minimom kalórií. Brokolica sa nachádza na tanieri mnohých fitness tréneriek a tiež žien, ktoré sa vydali na cestu redukcie hmotnosti a najmä, svojho tela. 

Neprehliadnite: 8 tipov ako odvodniť organizmus: Zavodňovanie tela vzniká z viacerých dôvodov, zistite ten váš a čo sa s tým dá robiť

Hliva ustricová

Má nízky obsah kalórií a navyše je pre zdravie veľmi prospešná. Hliva ustricová posilňuje imunitný systém, má antibakteriálne účinky. Ako alternatíva na dni bez mäsa je skveľou voľbou.