Presunúť na hlavný obsah

TOP trendy v bývaní na rok 2024: Interiéroví dizajnéri hovoria o návrate vintage nábytku s dušou

Bývanie

Rok 2024 bude v oblasti bývania a interiérových trendov silným návratom ku koreňom. Zdedené vintage kúsky si nájdu svoje miesto aj v modernom interiéri.

Prírodné a organické materiály

Dominantným materiálom aj naďalej zostáva drevo. Jeho štruktúra a vlastnosti sú nenahraditeľné a rovnako aj atmosféra, akú vnáša do interiéru. Drevené parkety, drevený nábytok či detaily sú investíciou do budúcnosti a cestou k udržateľnosti či odklonu od umelých materiálov.

Inšpirujte sa: 7 zmien v interiéri bývania, ktoré vám podľa feng shui pritiahnu do života peniaze

Tapety, keramika či iné maľované prvky

Farebné tapety ako doplnok na steny, keramické predmety či iné maľované dekorácie. Ručná tvorba a kúsok „umenia“ vnáša punc originality a svojského vkusu, ktorý bude typický pre váš príbytok v súlade s vašou osobnosťou. Nebojte sa byť sami sebou.

Vintage nábytok s moderným minimalizmom

Retro nábytok so zakrivenými líniami v podobe kresiel či pohovky alebo svietidlá, lampy a lustre zo 70. rokov. Zdedený vintage nábytok si starostlivo odkladajte alebo navštívte trhy so starožitnosťami. Tieto kúsky vnesú do moderného interiéru symbiózu a najmä dušu.

Farebné pastelové textílie

Farbou roka 2024 sa stala podľa inštitútu Pantone Peach Fuzz, teda jemná broskyňová. Je tak predzvesťou pastelových farieb, ktoré vnášajú do interiéru pokoj, jemnosť a harmóniu. Stačí, ak sa zameriate na doplnky a dekorácie, ktorými rozžiarite svoj domov v plnej kráse.

Neprehliadnite: Farba roka 2024 v bývaní: Interiéroví dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu nový modernejší nádych