Presunúť na hlavný obsah

5 chýb, kvôli ktorým na pohľad starnete rýchlejšie: Vyhnite sa im a vráti sa vám naspäť mladistvejší vzhľad

Krása

Svoju mladosť máme v rukách viac ako si mnohé ženy možno myslia. Stačí odstrániť tieto zlozvyky a budete bližšie k mladistvému vzhľadu viac než predtým.

Nesprávne odličovanie

Jedným z najčastejších dôvodov, akými samé sebe ubližujeme je nesprávne odličovanie. Výber produktov so šetrným prístupom k pleti je na mieste a na odličovanie len vodou úplne zabudnite, nehovoriac o tom, že idete spať neodlíčená, lebo veď „stačí ráno“ alebo jednoducho ešte skôr zaspíte. 

Čítajte tiež: 5 vlasových účesov na rok 2024 podľa expertov:  Do módy sa vracajú pramene ofiny nabok a skutočná krása

Absencia čistenia pleti 

Len samotné odlíčenie nestačí. Čistenie pleti by sa malo praktizovať ráno aj večer, veľa žien robí túto beauty rutinu len večer. Ráno po prebudení je však tiež pleť zanesená a vylučuje maz. Účinnosť séra či krému je oveľa väčšia na vyčistenú pleť než na zanesenú. 

Zabúdanie na UV ochranu

Krémy s SPF by sme mali používať počas celého roka, nielen v horúcich letných mesiacoch, Chránia nás pred UV žiarením, ktoré spôsobuje predčasné starnutie a tvorbu pigmentových škvŕn. 

Časté striedanie kozmetiky

Odporúča sa používať čo najmenej značiek a nekombinovať ich príliš často. Striedanie kozmetiky a testovanie rôznych druhov dráždi pokožku a narúša jej správnu funkciu. Môže sa potom stať, že pleť bude citlivejšia a bude reagovať začervenaním alebo pupienkami v dôsledku narušenia kožnej bariéry.

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

(De)hydratácia pleti

Je to práve kyselina hyalurónová, ktorá posúva anti-aging na novú úroveň. Jej prítomnosť v krémoch zabezpečí potrebný prienik do hĺbky pleti a výživu. Vo výsledku dochádza k zjemneniu liniek, korektúre jemných vrások a rozjasneniu pleti.