Presunúť na hlavný obsah

4 najdôležitejšie zmeny v bývaní podľa feng shui: Tieto zvyky by vám mali do života priniesť bohatstvo a šťastie

Bývanie

Bývanie v duchu harmónie nás predurčuje k tomu, aby sa nám v živote darilo a stali sme sa úspešnejšími, bohatšími. Malý návod feng shui vás privedie k tomu, čo by ste mali zmeniť.

Na juhovýchod umiestnite niečo z elementu drevo

Každá svetová strana si podľa feng shui vyžaduje niečo iné. Ak si chcete do života priniesť úspech, prosperitu a bohatstvo, potom by ste mali na juhovýchodnú časť bytu zaradiť niečo z elementu drevo. Môže to byť prírodný drevený nábytok, alebo živé rastliny či obraz zobrazujúci prírodu vo farbách zelenej, hnedej a odtieňoch prírody. 

Čítajte tiež: TOP trendy v bývaní na rok 2024: Interiéroví dizajnéri hovoria o návrate vintage nábytku s dušou

Zbavte sa neporiadku a pokazených vecí

Z bytu by ste mali odstrániť všetky pokazené a nefunkčné predmety. Ideálne je, zrenovovať ich alebo pokúsiť sa ich opraviť. Mimochodom vintage nábytok má dnes cenu zlata, aspoň v interiérových trendoch. Rovnako tak by ste nemali neporiadok ukrývať z dosahu očí, ale upratať aj vnútri skríň a nič nedávať pod posteľ. Priestory by mali byť vzdušné. 

Oddeľte jednotlivé oblasti života, ale pozor na nepriechodné miesta

Každá miestnosť v byte alebo dome by mala byť jasne definovaná a oddelená podľa štýlu života. Platí to obzvlášť, čo sa týka pracovní alebo home officu. Tie by nemali byť v spálni, na mieste odpočinku. Dávajte si tiež pozor na nepriechodné miesta a blokovanie energie, ktorá by v byte mala, naopak, voľne prúdiť. 

Neprehliadnite: Farba roka 2024 v bývaní: Interiéroví dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu nový modernejší nádych

Interiérové farby by nemali byť v duchu minimalizmu

Podľa feng shui sa do interiéru hodia farby, ktoré navodia harmóniu. Neutrálne steny charakteristické pre minimalistický štýl bývania postrádajú energiu, ktorú človek vo svojom príbytku tak veľmi potrebuje.