Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Babsy Jagušák je v móde uvedomelá a neplytvá: Jej deti majú veľa zdedeného, na tieto veci netreba utrácať peniaze

Slovenské celebrity

Babsy Jagušák dlhodobo podporuje lokálnu módu a udržateľnosť. Ako dvojnásobná matka rozhodne neplytvá a svoje deti v tomto smere nerozmaznáva, práve naopak, je praktická.

PR manažérka a dlhodobá podporovateľka lokálnej módy Babsy Jagušák vo svojom živote spája to, v čom robí osvetu. Jej životný štýl a štýl obliekania je v súlade s udržateľnosťou a snaží sa čo najviac dostať do povedomia talent našich domácich návrhárov. Nedávno nechýbala ani na otvorení FASHION ROOM BY MIKLOSKO, kde prišla podporiť Fera Mikloška, s ktorým sa pozná roky a s ktorým tiež spolupracuje aj jej mama, dlhoročná moderátorka Alena Heribanová. 

Čítajte tiež: Láska z archívu: Spoznáte slovenské promi páry s odstupom rokov?

Babsy je mamou dvoch detí, dcéry Izabelky a ročného syna Zakyho. Módou však neplytvá ani čo sa týka detského oblečenia a nečakajte u nej žiadne prehnané množstvá v šatníku, ako je teraz na Instagrame zvykom. Je skôr praktická a plne si uvedomuje, že deťom netreba veľa.

 

 

Deti majú všetko zdedené

Babsy sa snaží ísť svojim deťom príkladom a zároveň neplytvá módou ani čo sa týka detského oblečenia. „Moje deti majú všetko zdedené po sesterniciach, bratrancoch. Má ružové návliečky, má aj ružové tepláky, bodyčka, ja to vôbec neriešim. Na bežné nosenie a na deti netreba veľmi utrácať peniažky, deti rýchlo rastú a či má doma ružové alebo fialové tepláky v tom jednom roku, to je úplne jedno,“ hovorí na margo obliekania detí.

Samozrejme, reč je o móde, ktorá sa vyznačuje nadprodukciou a tento módny priemysel zaťažuje našu planétu viac, ako si mnohí z nás ešte stále uvedomujú. Preto je potrebné, aby sme zvážili každý jeden kus, čo vôbec potrebujeme, alebo ide o slepé nasledovanie príliš rýchlo meniacich sa trendov. „Tým, že tak veľa pracujem s módou, tak vnímam, aká je móda veľké pozlátko, ak sa rozprávame o obchodoch s rýchlou módou a ak sa bavíme o dizajne, remesle a umeleckej tvorbe, tak to je niečo iné,“ vysvetľuje Babsy. 

Neprehliadnite: V hlavnej úlohe nevera. Martina Schindlerová o tom, že keď sa zamiluješ do ženatého muža, treba ho najskôr poslať domov

Dcéra Izi sa rada parádi a toto medzi dievčatami teraz letí

Samozrejme, ako to už u dievčat v istom veku býva, aj ony sa chcú parádiť a inak to nie je ani v prípade jej dcérky Izabely. Tá je vo veku, kedy sa už rada oblieka aj sama a svoju detskú fantáziu nechá plne pracovať: „Medzi dievčatami je teraz taký trend, že už nefičia Barbie, ale bábiky, ktoré majú veľké hlavy a afro účesy, copíky, glitrové linky a fialové pery. Páči sa jej estetika kórejská, japonská. Ak má tú možnosť sa obliecť sama, musia tam byť jednorožce, glitre a jednoducho popart, hučí to všetkými farbami a dúhami. Je fajn, že vie, čo sa jej páči, ja ju v tom podporujem,“ dodáva Babsy na záver a nám nedá nič len súhlasiť.