Presunúť na hlavný obsah

Dcéra Heidy Klum išla s kožou na trh: Ukázala svoje akné, nedokonalosti a dáva ženám jasnú víziu o sebaláske

Zahraničné celebrity

Zažiarila v kampani pre Dior Beauty, objavila sa na titulke Vogue a stala sa ikonou mladých. Leni Klum sa však rozhodla ukázať aj svoju skutočnú tvár a priznala nedostatky. Vysiela ženám jasný signál, že je normálne nebyť dokonalá za každých okolností.

Boli dni, keď som nechcela opustiť dom, kým sa moje akné nevylieči

Hoci spoločnosť v poslednej dobe presadzuje čistú pleť, bez akýchkoľvek defektov,  faktom je, že akné sa vyskytuje nielen u tínedžerov, ale čoraz častejšie aj v zrelšom veku. No a nevyhýba sa ani ikonám, sexi herečkám, či modelkám. Dôkazom toho je aj Leni Klum, ktorá pred pár dňami zdieľala na svojej sociálnej sieti problém, s ktorým dlhodobo bojuje. 

"Mám pocit, že za akné je myšlienka, že s ním nie ste krásna alebo, že nevyzeráte tak dobre, ako by ste mohli vyzerať. Je tu taká stigma. Úprimne, pred chvíľou som sa tak cítila tiež. Potom som si uvedomila, že toto je normálne. Každý si tým prejde.... Nie je to zlé, ak ho máte. Je to niečo, čo môže dostať každý a nie je to vaša chyba, skrátka je to hormonálne."

Mohlo by vás zaujímať: Najsexi muži planéty neuvažovali o deťoch: Zmenu pocítili, až keď stretli tieto ženy, ktoré zostali po ich boku

"Boli dni, keď som chcela zostať doma a nechcela som opustiť dom, kým sa moje akné nevylieči. Potom som si uvedomila, že takto nemôžem žiť. Nemôžem dovoliť, aby mi pupáčiky na tvári bránili odísť z domu. Tak som sa rozhodla zverejniť fotku môjho akné, pretože je to normálne."

Dodala, že zdieľanie fotografií akné online by mohlo pomôcť destigmatizovať ho. Túži po tom, aby sa ženy prijali a milovali také, aké sú. Leni ide v stopách svojej mamy, čo sa týka kariéry modelky. Už v roku 2020 sa spolu objavili na obálke Vogue Germany, čo bolo prvé fotenie obálky Leni. 

Odvtedy sa mladučká kráska stala ambasádorkou značiek ako Dior Beauty, ghd a Intimissimi, pričom pózovala so svojou mamou na niekoľkých foteniach spodnej bielizne. Mnohí Leni prezývajú aj Petite Klum, keďže sa na Heidy neuveriteľne podobá. V niekoľkých rozhovoroch priznala, že žiť s takouto nálepkou nie je najľahšie, ale svoju mamu miluje a majú medzi sebou krásne puto.

"Moja mama je krásna, stelesnenie bohyne. A ja som vďačná, že niečo mám práve po nej aj v tejto oblasti."

Neprehliadnite: Túžila po materstve, ale aj kariére: Priyanka Chopra Jonas našla spôsob, ako sa stať mamou a pred 40-tkou sa zbaviť tlaku