Presunúť na hlavný obsah

Kráľovná Alžbeta II. chcela, aby sa Diana Spencer vydala za niekoho iného z kráľovskej rodiny, nie za Charlesa: Aký mala dôvod?

Zahraničné celebrity

Kráľovná Alžbeta II. vraj mladú Dianu Spencer za nevestu pre svojho najstaršieho syna, princa Charlesa, nechcela. V skutočnosti to bol tento člen kráľovskej rodiny, ktorý by sa k nej hodil viac. Akú výhradu mala teda kráľovná pred svadbou Charlesa a Diany?

Kráľovná Dianu pre Charlesa nechcela 

Ako informuje magazín Marie Claire, na knižnom trhu je nová kniha o kráľovskej rodine od kráľovskej expertky Ingrid Sewardovej, My Mother and I. Táto kniha podrobne opisuje vzťah medzi zosnulou kráľovnou Alžbetou II. a jej najstarším synom, princom Charlesom. V tejto knihe sa dočítate aj to, že kráľovná nechcela mladú Dianu Spencer pôvodne vydať za svojho najstaršieho syna, princa Charlesa. Hoci ako všetci vieme, ich svadba sa stala v roku 1981 skutočnosťou, kráľovná mala toho času istú výhradu k tejto svadbe. 

Mohlo by vás zaujímať: Camillu ako svoju nevestu nikdy neschvaľovala. Kráľovná Alžbeta má na manželku princa Charlesa jasný názor

Nevestou mladšieho brata 

Okrem vzťahu matka a syn rieši kniha aj vzťah kráľovná a princezná Diana. V jednej z pasáží knihy autorka píše: „Tí, ktorí Dianu poznali, ju považovali za „očarujúcu“ a pred svadbou Charlesa a Diany 29. júla 1981 mala kráľovná iba jednu výhradu.“ Jednou z nich bolo to, že princ Charles bol od Diany starší o celých 12 rokov. Naproti tomu, Charlesov mladší brat Andrew sa narodil vo februári 1960 a Diana v júli 1961. Vekovo si teda boli títo dvaja oveľa bližší než Diana s Charlesom. Ak teda kráľovná uvažovala nad Dianou ako nevestou, bolo by to skôr v prípade, že si vezme princa Andrewa. 

Čítajte tiež: Kráľovská svadba nie je zárukou šťastného manželstva: Tieto páry takmer položili svojim rozvodom monarchiu

Kráľovnina výhrada sa ukázala opodstatnená

Obavy či výhrady kráľovnej sa napokon ukázali ako opodstatnené. Dlho pred ich rozvodom a dokonca aj pred ich svadobným dňom, bolo jasné, že Charles a Diana sa k sebe pravdepodobne nehodia. Diana sa cítila v manželstve nemilovaná, prehliadaná a osamelá. Nakoniec sa v roku 1996 rozviedli a rok na to princezná zomrela. Zaujímavosťou je, že spomínaný princ Andrew sa oženil so Sarah Fergusonovou, Dianinou priateľkou, v roku 1986. Dokonca to bola práve Diana, ktorá ich dvoch zoznámila. No aj títo dvaja nenašli v spoločnom manželstve šťastie a napokon sa tiež rozviedli. 

Neprehliadnite: Veci, ktoré ste zrejme o princeznej Diane netušili: Strach z manžela, či plánovaný útek

Myslíte si, že v manželstve princa Charlesa a Diany Spencer to bol práve vekový rozdiel, ktorý bol problémom?

spolu hlasovalo 821 ľudí

Áno
41
Nie
780