Presunúť na hlavný obsah

V digitálnom svete som si vytvorila vzťah s mužom: Nebolo to o sexe cez internet, no tá intimita ma časom začala desiť

Sex a vzťahy

Čo sa týka konverzácie s mužmi, vždy som bola skôr plachá. Potom som nadviazala vzťah v online priestore s jedným mužom a stratila v komunikácii všetky zábrany. Hoci nikdy nedošlo na intímnosti, na aké ste asi mysleli, tento druh intimity ma skutočne desil.

Chcela som ho ignorovať, jeho slová mi však neschádzali z mysle 

Dominika nebola v komunikácii s ľuďmi a špeciálne s mužmi práve zdatná. Z tohto dôvodu ani nevedela ako nadväzovať vzťahy s mužmi a keď sa o to pokúsili oni, nedokázala byť tou sexi, spontánnou a zaujímavou ženou, o ktorej vždy snívala, že ňou bude: „Bola som na sociálnych sieťach, ale nejako výrazne som sa na nich neangažovala. Preto som ostala veľmi prekvapená, keď ma v online priestore kontaktoval neznám muž, Peter. Hneď jeho prvú správu som chcela ignorovať, no vnútorne mi jeho slová neschádzali z mysle. Preto som čakala a nakoniec sa rozhodla mu odpísať po asi týždni,“ prezrádza na úvod Dominika, ktorá si obsah jeho slov chce nechať pre seba. 

Mohlo by vás zaujímať: Cez sociálne siete som skontaktovala starú lásku a celkom ma to pohltilo: Problém bol, že som mala doma manžela

Začala som sa báť tejto intimity s mužom, s ktorým som sa nikdy nestretla 

Prvé správy, ktoré si vymenili boli z jej strany podľa jej slov skutočne opatrné. Nevedela, čo od neho čakať. Kto je to, či nie je ženatý a nechce sa len tak nezáväzne zabaviť. Na zreteli stále mala, že online priestor je príležitosťou pre mnohých špekulantov, nechcela mu o sebe prezrádzať ani žiadne dôvernejšie informácie: „No v jednej chvíli som si náhle uvedomila, že sa začínam v tejto našej komunikácii stále viac a viac otvárať bez toho, aby sme zachádzali do nejakých intímnych tém. Možno to vyznie pateticky, ale naozaj som mala pocit, že si rozumejú naše duše. Akoby sme všetko rovnako cítili. A presne to ma začalo desiť, lebo v kútiku duše som sa bála tejto skrytej intimity s mužom, ktorého som nikdy nestretla. Fotografia mohla aj klamať, taká naivná som zase nebola,“ pokračuje vo svojom príbehu Dominika, ktorá však napriek tomu chcela v tejto komunikácii pokračovať. 

Čítajte tiež: Na zoznamke som si zo zábavy vytvorila falošný profil, ktorý by odplašil každého muža: Ukázalo sa, že jedného nie...

Navrhla som osobné stretnutie, odpoveď prišla až na druhý deň 

Dominiku nahlodával pocit, či je takáto forma online vzťahu vôbec pre ňu. Či len nestráca čas a nezamotáva sa do niečoho, čo jej v konečnom dôsledku ublíži alebo nemá žiadny význam. Hoci si slovne rozumeli, stále si nemohla byť istá tým, čo od Petra očakávať. Predsa len osobný kontakt je osobný kontakt: „Bola som to prekvapivo ja, ktorá osobné stretnutie navrhla. Odpoveď neprišla okamžite, ale na druhý deň, čo ma zneistilo. Napokon sa mi Peter ospravedlnil a napísal, že je mu ľúto, že ma nechal čakať, ale je veľmi obozretný, nakoľko sa náš vzťah odohráva v digitálnom svete. No chce ma spoznať, hoci sa rovnako ako ja bojí toho spojenia, ktoré sme nadviazali. K tomu som mu napísala len toľko, že rovnako vydesená som v určitom ohľade aj ja, pretože sa bojím, že keď sa osobne stretneme, tá intimita, súznenie sa medzi nami vytratia. No zhodli sme sa aj na tom, že ak tomu nedáme šancu, môžeme obaja časom ľutovať,“ uzatvára svoj príbeh Dominika, ktorá nám možno ešte niekedy napíše, ako sa tento príbeh začínajúci v online svete vyvíjal aj v reálnom živote.  

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do chlapa zo zoznamky: Ten, kto sa predo mnou v reáli objavil, ma absolútne odrovnal