Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Louis Vuitton otvoril predajňu s čokoládou: Čokoládové výtvory v krabici ako umelecké diela

Cestovanie

Louis Vuitton s potešením oznamuje otvorenie Le Chocolat Maxime Frédéric v Louis Vuitton v Marina Bay Sands Singapur, ktorý ponúka sortiment čokolád inšpirovaných kódmi Louis Vuitton, balených v symbolických škatuliach Maison.

Le Chocolat Maxime Frédéric v Louis Vuitton má globálny debut

Uvedenie Le Chocolat Maxime Frédéric v Louis Vuitton v Marina Bay Sands Singapur predstavuje debut čokoládovne za francúzskymi hranicami. Začiatkom roku 2022 začal Maxime Frédéric svoje dobrodružstvo s Louis Vuitton otvorením kaviarne Louis Vuitton a prvého obchodu s čokoládou v Paríži. Cesta pokračovala v Courcheveli otvorením Le Chocolat Maxime Frédéric v Louis Vuitton pop-up na zimu.

 

 

Klienti, ktorí navštívia obchod s čokoládou v Marina Bay Sands, si užijú krásnu čokoládu. Výber čokolád bude umiestnený ako umelecké diela na zvlnenom pulte v obchode s čokoládou a krivočiary pult z prírodného dubu obklopený naskladanými kmeňmi prelínanými výklenkami bude zobrazovať čokoládové výtvory v krabici.

Ručne vyrobené z prémiových ingrediencií

Čokolády, ktoré vytvoril a vyrába Maxime Frédéric, ocenený šéfkuchár Pâtissier z Cheval Blanc Paris, sú ručne vyrábané z vysokokvalitných ingrediencií a na základe expertného savoir-faire v srdci Paríža.

Maxime Frédéric, rodák z Normandie a vnuk mliečneho farmára, je náročný na všetky suroviny, pričom čerpá z múdrosti „Les secrets de nos vergers“ (tajomstvo sadov). Na svojej farme v Normandii chová rôzne plemená kurčiat, ktoré prinášajú vajíčka výraznej farby, a pestuje špeciálny druh lieskových orieškov, ktorý je menší a má intenzívnejšiu chuť. Pre suroviny, ktoré sa nevyrábajú na jeho farme, si starostlivo vyberá tie najlepšie zdroje, vrátane mlieka od svojich priateľov, ktorí prevádzkujú mliečnu farmu v Normandii. Čokolády sú tiež získavané od malých pestovateľov kakaa z Vietnamu, Peru, Madagaskaru, Dominikánskej republiky a Svätého Tomáša pre ich špecifickú vôňu a na výrobu dohliada majster francúzskej čokolády Nicolas Berger.

Inšpirované Louis Vuitton House Codes, vytvorené v Savoir-Faire

Podobne ako pri výrobe kufrov, výroba čokolád zahŕňa špecializované savoir-faire a ručné remeselné spracovanie. Počas návštevy Asnières, historického domu Louisa Vuittona, a súčasného ateliéru na výrobu kufrov, sa Frédéric stretol s remeselníkmi, ktorí ručne vytvárajú typické kufre Louis Vuitton.

Keď sa zamyslel nad dôležitosťou remeselnej zručnosti, povedal: „Začali sme vidieť veľa podobností medzi našou prácou v cukrárňach a prácou tamojších remeselníkov, či už ide o drevára alebo zámočníka pre kmene. Ide o ručnú prácu a to je úplne v súlade s našou prácou remeselných cukrárov, pekárov a čokolád.

Frédéric, ktorý čerpá inšpiráciu z ikonických domácich kódov Louisa Vuittona, využíva kreatívne techniky pri ručnej výrobe vynikajúcich čokoládových pochúťok. Jeho vrcholná tvorba – Vivienne on Malle (kufor) je inšpirovaná hudobnou skrinkou Vivienne. Keď sa Vivienne dá do pohybu jednoduchým otočením čokoládového kľúča, piruetuje na vrchole kufra; predvádza technickú zdatnosť a kreativitu Maxima Frédérica, ktorý zdokonalil umenie konštrukcie zložitých čokoládových prevodových mechanizmov.

Petula (domáci lev), ďalší ikonický maskot od Louis Vuitton, tiež prináša očarujúce prekvapenie pre klientov. Každá čokoládová figúrka Petula, navrhnutá ako piñata, je bohato naplnená obalenými lieskovými orieškami, ktoré poskytujú príjemnú chrumkavú chuť. Dôkladné umiestnenie individuálneho dizajnu okvetných lístkov na Petulinej hrive ukazuje náročnú úroveň remeselného spracovania.

Medzi čokoládovými ponukami sú aj čokoládové tablety v tvare Damier, kvet Monogram, čokoládová tyčinka a tablety s plnkou do kufra inšpirované motívmi podpisu Louis Vuitton. Od detských a rozmarných až po plné a sofistikované, pre každého je tu sladká tvorba.

Špeciálne na Valentína vytvoril Frédéric aj Plnené srdce svätého Valentína pozostávajúce z piatich čokolád v tvare srdca v troch jemných príchutiach: pistácie, mandle a lieskové orechy, ktoré sú dostupné v obmedzenom množstve.