Presunúť na hlavný obsah

3 make-up triky na vyzdvihnutie poklesnutých očí: Vďaka tomuto dosiahnete mladistvejší pohľad

Krása

Keď vaša pokožka stráca kolagén a elastín, tukové vankúšiky okolo očí začínajú klesať. Keďže na očiach je koža najtenšia, je to práve na nich najviditeľnejšie ako prvé.

Tie najlepšie make-up artistky však ovládajú overené triky, ktoré majú tajne v zásuvke a vedia s nimi narábať vždy, keď si to situácia vyžaduje. Samozrejme, dnes existujú rôzne kozmetické zákroky na vyzdvihnutie viečok, potlačenie vrások či zjednotenie tónu pleti a potlačenie pigmentových škvŕn. Ak však potrebujete nutne S.O.S. pomoc v štýle „tu a teraz“, naučte sa používať make-up líčidlá na tie správne miesta. Ak chcete mať opticky zdvihnuté a vypnuté oči, naučte sa tieto triky od profesionálok.

Inšpirujte sa tiež: Trendy manikúra na jar 2024: V kurze sú hravé farby a odtiene, ktoré si ihneď zamilujete

Podtieňovanie očí

Prirodzený matný očný tieň - tmavším odtieňom urobte oblúk smerom von z oka a svetlejší tieň aplikujte smerom do vnútorného kútika. V podstate vytvárate také mini krídelko vo vonkajšom kútiku oka bez použitia akejkoľvek linky. Je lepšie siahať po očných tieňoch krémovej textúry, pretože pokožka na viečku je najtenšia a teda aj najcitlivejšia na akékoľvek ťahy.

Vnútorný lesk v kútikoch očí

Nebojte sa použiť lesk, veľa lesku. Do vnútorného kútika očí vneste lesk, ktorý oči rozjasní a otvorí, budú pôsobiť ako bdelé. Perleťový odlesk dodá na mladistvom vzhľade a tie odvážnejšie môžu vyskúšať aj bledomodrú alebo bielu spodnú očnú linku. Mala by byť tenučká a oko len rozjasniť. 

Mohlo by vás zaujímať: Farebné paletky, s ktorými vykúzlite množstvo lookov: Naučte sa s nimi líčiť a zvýraznite svoju krásu

Tajomstvo očnej linky

Ženy milujú očnú linku, ale len máloktorá z nich si ju vie správne namaľovať. Ak nechcete, aby vaše oči „padali“ a pôsobili unavene, vyhýbajte sa očnej linke, ktorá má rovnakú hrúbku po celej dĺžke. Takáto linka pôsobí zaťažujúco a hrubo. Oči krásne otvoríte tak, že linka bude od kútikov po vonkajšiu časť viečka viesť od najtenšej po najhrubšiu.