Presunúť na hlavný obsah

5 faktorová diéta ako cesta k dokonalým krivkám: Po mesiaci uvidíte na tele krásne výsledky

Chudnutie a diéty

Na to, aby ste sa dostali do leta do formy, ešte máte dostatok času. Ak hľadáte niečo, čo funguje skúste 5 faktorovú diétu. Tá dokáže hotové zázraky na počkanie.

Plán, ktorý vás dostane do formy a nehladujete pri ňom

Mnohí ľudia si ho zamilovali najmä preto, že pri ňom nehladujete. Fitness tréner celebrít Harley Pasternak hovorí, že ide o plán životného štýlu. Každá časť tohto plánu sa však točí okolo čísla päť. 

Päťka teda hrá hlavnú rolu. Jete 5 jedál denne. Každé jedlo sa skladá z 5 piatich potravín. Precvičujete 5 partií, každú 5 minút (celkom 25 minút) 5x v týždni. Toto je alfa a omega 5 faktorovej diéty a základný princíp, na ktorom funguje. 

Čo sa týka samotnej stravy, denne by ste nemali prijať viac ako 1500 kalórií. Podľa toho si následne zostavíte jedálniček. Týmpádom môžete siahnuť po veciach, ktoré máte radi, len ich musíte kaloricky správne nakombinovať. 

Čítajte tiež: 7 tipov, ako schudnúť čo možno najrýchlejšie: Ideálny sen každého z nás

Každé 5-faktorové, päťzložkové jedlo musí obsahovať všetkých päť základných skupín potravín:

  • Bielkoviny (vaječné bielka, ryby, chudé mäso/hydina, mliečne výrobky bez tuku)
  • Komplexné sacharidy (zelenina, sladké zemiaky, divoká ryža, fazuľa, šošovica, ovsené vločky, quinoa)
  • Vláknina (celozrnné obilniny, fazuľa, divoká ryža, pšeničný chlieb bez múky, ovocie a zelenina s jedlými šupkami a semienkami)
  • Zdravý tuk (z rýb ako losos, tuniak, makrela, sardinky, pstruh dúhový alebo arašidový olej, olivový olej, repkový olej, slnečnicový olej, ľanové semienko)
  • Nápoje bez cukru (voda, sóda bez cukru, káva, čaj alebo nesladený energetický nápoj)

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

5 faktorová diéta je vlastne životný plán, ktorý vám pomôže schudnúť a stať sa aktívnejšími. Telo sa stane pevnejším, pokožka pružnejšou a vás to podporí v atraktivite. No a pekné výsledky budete na sebe pozorovať už po necelých štyroch týždňoch. Tak čo, idete do toho?