Presunúť na hlavný obsah

Ako budú tráviť Veľkú noc známe Slovenky? Magdaléna Šebestová v čarovnom Francúzsku, Daniela Vojtasová pri pečení

Slovenské celebrity

Veľkonočné sviatky sa nám blížia a preto sme vyspovedali známe Slovenky, ako budú tráviť tento čas. A prezradili aj to, či dodržiavajú nejaké tradície.

Daniela Vojtasová

  • Ako budeš tráviť Veľkú noc?

Veľkú Noc budem tráviť pravdepodobne pracovne na natáčaní Let’s Dance. Rozhodla som sa preto, že pozvem časť rodiny k sebe a aspoň niektoré sviatočné dni strávime spolu. Či už so sesternicami na prechádzke a obede alebo mojou mami pri pečení a dobrej káve. 

  • Dodržiavaš nejaké zvyky?

Veľmi sa mi páčia tradície spojené s úpravou jedálnička a pôstom. Má to nie len náboženský význam, ale aj zdravotný. Považujem to ako určitú jarnú očistu tela a mysle. Čas, kedy sa všetko prebúdza a aj naše telo dostáva potrebnú regeneráciu po zimnom období.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Rada zosúlaďujem krásu s funkčnosťou, ako to vyzerá u Kingy Puhovej?

Magdaléna Šebestová

  • Ako budeš tráviť Veľkú noc?

Tento sviatok od detstva nepatrí k mojím najobľúbenejším, keďže sme so sestrou vždy skončili niekoľkokrát vo vani, obliate studenou vodou. Snažím sa pred Veľkou nocou utiecť do zahraničia a tento rok to bude Paríž, s mojou dcérou Ninkou. No a užijeme si rozprávkový a čarovný Disneyland. Tých pár voľných dní sa posnažíme využiť na maximum a zabaviť sa po svojom.

  • Dodržiavaš nejaké zvyky?

Zvykom je na Veľkú noc naaranžovať do vázy bahniatka a ozdobiť ich maľovanými vajíčkami, ktoré spolu s Ninkou vytvoríme. Zároveň farbíme vajíčka metódou šupiek z cibule. Je to pekný, kreatívne strávený čas. A samozrejme zvykom je obdarovať vajíčkami a nejakou korunkou každého šibača. 

Lenka Tekeljaková

  • Ako budeš tráviť Veľkú noc?

Veľkú noc budem tento rok tráviť doma v Tatrách s rodinou. Nenaplánovala som si nič špeciálne a celkom som rada, že tomu tak je a dúfam, že si stihnem trochu oddýchnuť a stráviť čas s ľuďmi, ktorých mám rada. 

  • Dodržiavaš nejaké zvyky?

Kvôli najmladším áno, kvôli nim vždy skončím vo vode (smiech). Na Liptove si tento deň chlapci nesmierne užívajú a dievčatá sa ako vždy tomu snažia vyhnúť najviac ako sa dá.

Mohlo by vás zaujímať: Medzinárodný filmový festival Karlove Vary 2023: Na otvorení zažiarili Dara Rolins s dcérou Laurou, ktorá pútala pozornosť