Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Spring Look 2024 v znamení modrej farby: Valentina Li predstavuje prvú make-up kolekciu a líčenie

Krása

Valentina Li z tria COMÈTES COLLECTIVE predstavuje úplne prvú makeup kolekciu pre CHANEL. Nosnou farbou líčenia je modrá ako hlbiny mora, ale aj ostatné odtiene pripomínajúce koraly či záblesky svetla.

Výber farby je vždy výsledkom tvorivej iskry, hybnosti a pohybu. Nosiť farbu znamená čiastočne sa ňou definovať. Určiť svoj osud a vplyv, ktorý urobíte. Farby sú formou sebavyjadrenia. Rozprávajú príbeh o zmýšľaní, postoji, temperamente a sú presiaknuté významom a symbolikou, ktorá presahuje jednoduchú estetiku. Príbeh o inštinkte a pocitoch, ktoré žiadna logika neospravedlňuje. Farby, ku ktorým sa prikláňame, hovoria niečo o tom, kto sme, o spôsobe, akým sa prejavuje naša jedinečná predstavivosť a ako sa rozhodla odhaliť sa svetu. Okrem palety je farba pôvabu príbehom v nás samých, ktorý vychádza na svetlo.

Inšpirujte sa: Lesky na pery alebo rúže na zvýraznenie tvaru pier: Aktuálne trendy, ktoré hýbu make-up svetom

 

 

COMÈTES COLLECTIVE, ktorý tvoria Valentina Li, Ammy Drammeh a Cécile Paravina, skúma silu a jedinečnosť farieb ako prostriedku na stelesnenie komplexnosti a bohatstva každého jednotlivca. Valentina Li predstavuje úplne prvú makeup kolekciu pre CHANEL.

Chromatický oceán podľa Valentiny Li 

Túto sezónu bude štýl líčenia CHANEL modrý. Modrá ako more. Modrá, ako tajomné hlbiny oceánu. Ale aj oranžové, ako živé koraly. Čo vám táto farba pripomína? Položte túto otázku a nikdy nebudete počuť rovnakú odpoveď dvakrát. Náš vzťah k farbe je taký intímny a osobný. Také jedinečné.

„Modrá farba mi pripadá ako ponorenie sa do oceánu. Radosť, ktorú zažívam, keď sa vlny opierajú o moju pokožku. V tejto chvíli môžem skutočne otvoriť svoju fantáziu a nechať jej voľný priebeh. Modrá je oknom do duše,“ odpovedá intuitívne Valentina Li.

Je prvou tvorkyňou v tomto triu, ktorá vyjadrila svoj jedinečný vnútorný svet prostredníctvom kolekcie líčenia Spring 2024 navrhnutého pre CHANEL. Žena Valentiny Li v modrom je výnimočná bytosť. Očarujúca morská panna, ktorá nosí modrú prekvapivým, záhadným spôsobom. Tajomná a odvážna ako Gabrielle Chanel sa nebojí ponoriť do hlbokých vôd. Práve ona rozhoduje o tom, čo o nej modrá farba v každom momente prezradí.

Voda je mojou inšpiráciou už roky. Pamätám si, keď som prvý raz ako dieťa videla dážď. Stále som sa pýtal na farbu vody: prečo je oceán modrý a rieka zelená? Pritom som zistila, že voda a svetlo sú čarovnými tvorcami farieb. Voda je zdrojom všetkého, vrátane nás. Príťažlivosť mojej kolekcie spočíva v tajomstve modrej farby, jej spojenia s nami a spôsobu nekonečne nás prekvapovať. Chcem, aby to naozaj mohol cítiť každý.
- Valentina Li

Kolekcia Spring 2024 vznikla z emocionálne provokatívneho charakteru farieb. Prostredníctvom tejto interpretácie Valentina Li zachytila svoju víziu štýlu CHANEL vo farebnej palete. Príbeh o sebapotvrdení. Nepredvídateľné, neuchopiteľné a predovšetkým mnohostranné.

Mohlo by vás zaujímať: Trendy manikúra na jar 2024: V kurze sú hravé farby a odtiene, ktoré si ihneď zamilujete

Štýl tejto kolekcie je charakteristický odtieňom modrej, ktorý sa prejavuje v mnohých podobách a je zdrojom inšpirácie čerpanej zo srdca hlbín oceánu. Záblesk slnečného svetla, ktorý sa odráža od krištáľového mora, dúhový lesk perál a mušlí, fascinujúce vlnenie medúz a neuveriteľne bohatá farba koralov, to všetko inšpirovalo umelca k vytvoreniu týchto rôznych modrých dúhových odtieňov. Modrá farba Valentiny Li zahŕňa jej fascináciu oceánom a jeho mnohými tajomstvami.

Valentinina kolekcia je osviežujúca a nečakaná. Milujem, ako pracovala s myšlienkou mora a spôsobu, akým sa svetlo odráža od vody vytvára nové dimenzie a textúry. - Ammy Drammeh.