Presunúť na hlavný obsah

Žena, ktorú Briti nenávideli, sedí na tróne: Príchod Camilly do monarchie sprevádzali negatívne emócie, napokon si ju ľud obľúbil

Zahraničné celebrity

Kedysi ju Briti nevedeli vystáť, dnes sedí s hrdosťou na tróne. Kráľovná Camilla nepatrila práve k obľúbeným členom monarchie, no časy sa menia.

Z nenávidenej milenky rešpektujúca manželka kráľa

Je verejným tajomstvom, že kráľovná Camilla roky veru nepatrila k obľúbeným členom monarchie. Hoci pochádza z aristokratickej rodiny s kráľovskými vzťahmi v čase, keď sa zaľúbila do Charlesa a on do nej, kráľovná Alžbeta II. tento vzťah absolútne neschvaľovala. To bolo ešte v roku 1970, predtým ako dnes už kráľ Charles požiadal o ruku Dianu.

Čítajte tiež: Kráľovský palác čaká ťažké obdobie: Princezná Kate Middleton vo videu oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu

Kráľovná trvala na tom, že jej syn si musí vziať, skromné, nenáročné dievča, ktoré je pannou a zároveň z dobrej rodiny. V tom čase práve Diana tieto atribúty spĺňala. Medzičasom sa teda Charles oženil a Camilla vydala. No aj napriek tejto skutočnosti, pomer medzi sebou udržiavali naozaj intenzívne. 

"Na našej svadobnej ceste sa na jeho zápästí objavili manžetové gombíky s dvomi prepletenými písmenami C. Tým bolo povedané všetko," vyjadrila sa v tom čase Diana.

Diana si prešla v tom čase naozaj peklom, keďže aférka jej muža roky pokračovala. Cez intímne fotografie, ktoré objavila a rovnako aj veľmi pikantné telefonáty, ktoré si sama vypočula. Dokonca sa prepis jedného z nich dostal na verejnosť, čo vyvolalo vlnu odporu voči Charlesovi a Camilla v očiach Britov klesla na úplné dno.

Hovorilo sa o tom, že ona môže za rozvod Charlesa a Diany a tiež ju obviňovali aj zo smrti ich obľúbenej princeznej. Popularita monarchie úplne klesla. Preto, keď Chalres oznámil, že Camillu požiadal o ruku a neskôr sa naozaj vzali, trvalo dlhý čas, kým to ľudia prijali. Odrazu tak po boku kráľa stále roky nenávidená milenka. 

Postupom času sa jej však darilo získavať si obľúbenosť u ľudí. Bola nenápadná, rešpektujúca, no držala sa dlhší čas v úzadí. Napokon však Briti pochopili, že kráľ Charles III. je pre nej šťastný. Aktuálne v čase jeho liečby onkologického ochorenia je mu veľkou oporou a zdá sa, že ľud novú kráľovnú, konečne vzal na milosť a prijal.