Presunúť na hlavný obsah

Kráľovský palác čaká ťažké obdobie: Princezná Kate Middleton vo videu oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu

Zahraničné celebrity

Začiatok roka 2024 je pre kráľovskú rodinu veľkou skúškou. Najskôr diagnostikovali rakovinu kráľovi Karolovi III. a len pár týždňov na to sa verejnosť z úst samotnej Kate Middleton dozvedela, že Kate má tiež rakovinu.

V posledných týždňoch čelila kráľovská rodina a najmä Kate rôznym špekuláciám ohľadom jej zdravotného stavu. Začiatkom roka, ako absolvovala operáciu brucha, palác oznámil, že Kate sa z verejného života a pracovných povinností na istý čas stiahne a najbbližšie bude možné ju uvidieť možno na Veľkú noc. Fanúšikovia a priaznivci britskej kráľovskej rodiny sa o ňu začali báť a netrpezlivo čakali, čo sa bude ďalej diať.

Čítajte tiež: Princ William sa cíti „vinný a nahnevaný“: Útoky na princeznú Kate porušujú sľub, ktorý dal jej rodičom

Princezná Catherine sa prihovorila verejnosti v emotívnom videu  

Princezná z Walesu, ktorej najväčšou oporou v týchto dňoch je jej manžel, princ William, sa po dlhých dohadách v kráľovskom paláci rozhodla vystúpiť pred verejnosť a prehovoriť pravdu o jej zdravotnom stave. V emotívnom videu otvorene priznala, že jej diagnostikovali rakovinu. Stalo sa tak údajne počas januárovej operácie brucha, kedy jej lekári na to prišli. Kate sa prihovorila všetkým ľuďom, ktorí si touto chorobou prešli alebo prechádzajú, že v tom nie sú sami a poďakovala skvelému odbornému tímu lekárov, ktorí sa o ňu starajú. „Pre každého, kto čelí tejto chorobe, v akejkoľvek podobe  nestrácajte vieru ani nádej. Nie ste sami," zneli jej slová.

Buckinghamský palác vydal k celej situácii nasledovné stanovisko, ktoré zverejnil denník Daily Mail: „Jej Veličenstvo je tak veľmi pyšné na Catherine a jej odvahu, že sa o tom rozhodla prehovoriť. Po tom, čo boli spolu v nemocnici Jeho Veličenstvo ostalo so svojou milovanou nevestou v úzkom kontakte. Obe Ich Veličenstvá budú naďalej zahŕňať láskou a podporou celú rodinu v tomto ťažkom boji.”

Správa spred pár dní: Kráľovská rodina mala drsný začiatok roka 2024 a chce, aby všetko bežalo ako predtým: Za bránami paláca to vraj ale vrie

Najťažšie bolo oznámiť to deťom

Kate, matka troch malých detí —  princa Georga, princeznej Charlotte a princa Louisa, priznala, že najťažšie bolo popasovať sa s tým, ako to prijmú ich deti, aby sa o mamu nebáli. Veľkou oporou jej je manžel, princ William a sila rodiny, ktorú teraz potrebuje. Veríme, že Kate sa s týmto nepriaznivým osudom popasuje a všetko bude mať šťastný koniec.