Presunúť na hlavný obsah

Princ William a jeho syn George túžili po tejto práci snov: Bohužiaľ, nikdy im to nebude dopriate, obaja sa stanú raz kráľom

Zahraničné celebrity

Otec aj syn, obaja chceli túto prácu snov. Svoju kariérnu túžbu však nikdy nenaplnia, nakoľko ich cesta bola predurčená ešte pred ich narodením. Aj jeden, aj druhý budú jedného dňa kráľom.

Profesionálna kariéra spečatená pre otca aj syna 

Byť dedičom britského kráľovského trónu má nepochybne svoje výhody. No prináša aj isté obmedzenia či vopred predurčenú cestu, po ktorej musí budúci kráľ kráčať, a na ktorú sa musí pripraviť už tak povediac od narodenia. Profesionálna kariéra v podobe vládnutia bola tak spečatená ako pre princa Williama, tak aj pre jeho syna, princa Georga. Obaja sa narodili, aby sa jedného dňa stali kráľmi svojej krajiny. 

Mohlo by vás zaujímať: Odmalička je vychovávaný v duchu, že sa raz posadí na trón: V čom je detstvo princa Georga iné od toho jeho súrodencov?

Otec aj syn mali rovnaký sen

Napriek tomu, každý človek, predovšetkým dieťa má svoje túžby, nesplnené sny. Rovnako aj William a mladý George. Ako informuje zdroj pre magazín Marie Claire, títo dvaja, otec a syn, mali ten istý sen. Chceli sa stať policajtmi. Princ William dokonca raz prezradil aj svoj skutočne dojímavý dôvod, prečo ako mladý chlapec sníval práve o tomto povolaní. 

Čítajte tiež: 10-ročný princ George mení dejiny: Už teraz kvôli nemu robí kráľ Karol aj jeho otec množstvo ústupkov

„Nemôžeš, musíš byť kráľom“

Životopisec Andrew Morton kedysi prezradil: „William a Harry si boli vedomí svojho osudu. Pri jednej príležitosti chlapci diskutovali o svojej budúcnosti so svojou matkou, princeznou Dianou. Keď vyrastiem, chcem byť policajt a starať sa o teba, mamička, povedal William. Rýchlo ako blesk odpovedal Harry s triumfálnym tónom v hlase. Ó nie, nemôžeš. Ty musíš byť kráľom.“

Neprehliadnite: Princiatka z archívu: George, Charlotte a Louis vyrastajú pred celým svetom, v čom sa približujú bežným deťom?

Posadnutý políciou 

O niekoľko rokov neskôr, už dospelý princ William prezradil pre The Mirror o svojom synovi, princovi Georgovi, že je rovnako ako kedysi on, posadnutý políciou. Morton tiež prezradil ďalšiu pikošku: „Na párty v Kensingtonskom paláci na počesť Scotland Yardu policajná komisárka Jayne Richardsonová povedala Williamovi, že potrebujú viac policajtov. William sa zasmial a odpovedal. George je vlastne posadnutý políciou, autá, hračky, všetko,“ povedal Morton a dodal, že Georgova láska ku všetkému, čo súvisí s políciou, bola odhalená, keď William odovzdal Santa Clausovi Georgov vianočný zoznam želaní. Na zozname bola vraj len jedna položka a tou bolo policajné auto.